Polského farmáře pravděpodobně snědla jeho prasata poté, co zemřel na infarkt

Ostatky seniora našla jeho sousedka na začátku ledna, podle vyšetřovatelů muž mohl zemřít na infarkt. Farmář choval prasata, která ho podle jedné teorie měla po jeho smrti sníst. Jiní zase tvrdí, že by to zvířata neudělala, a to ani v případě, že by celé dny hladověla.
Ilustrační foto: Farma
Ilustrační foto: Farma
foto: pixabay.com

reklama

Jednasedmdesátiletý muž z Polska spadl do studny, když šel pro vodu prasatům, které choval na své farmě. Podle úřadů mohl být příčinou neštěstí infarkt. Po jeho smrti ho možná snědla jeho vlastní prasata.

Ostatky muže našla jeho sousedka, která ho šla zkontrolovat. Naposledy ho prý totiž viděla 31. prosince. „Vypadá to, že ho snědla prasata,“ okomentovala situaci. „Zapomněl prasata nakrmit a nejspíš usnul,“ tvrdí další ze sousedů.

Jedná se o plemeno Mangalica, které v dospělosti váží mezi 300 až 500 kilogramy. „My se jich bojíme a nechodíme do jejich blízkosti,“ říkají farmářovi sousedi. „Ta prasata jsou obrovská. Běhají po celém pozemku, nebyl by pro ně problém ho dostat,“ dodávají. Místní se teď dohadují, jestli prasata utratit, či nikoli.

Místní veterináři se obávají, že by zvířata po usmrcení skončila na trhu s masem. Podle prokurátora prasata není potřeba zabíjet a nechat je naživu by podle něj „nebyl zločin“.

Ne všichni ale sdílí teorii o hladových prasatech, která pozřela svého majitele. Jedním z nich je Katarzyna Trotzek z prasečího útulku Chrumkowo. „Nevěřím, že ho snědla prasata,“ říká.

„Jsme s prasaty v kontaktu každý den. Dostávají se k nám z nejrůznějších míst, občas byla vyhladovělá a držena v krabicích s ostatními, mrtvými prasaty,“ popsala svou zkušenost deníku Daily Mail.

„Ta, která přežila, ostatní nesnědla, přestože měla hlad. Nechce se mi věřit, že by to udělala,“ dodává. V současné době se příčina úmrtí s jistotou neví, vyšetřování proto pokračuje dál.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!