Polsko žije zázrakem. Nevidomého muže srazilo auto, v nemocnici se mu vrátil zrak

Zázraky se občas přece jenom dějí. Své by o tom mohl vyprávět muž z polského města Gorzów Wielkopolski (česky Velkopolský Hořov). Ten byl přes 20 let téměř slepý. Poté, co ho srazilo auto, se mu ale zrak vrátil. Nad záhadným uzdravením kroutí hlavou i lékaři. O podivuhodném případu informoval server zpravodajské stanice Polsat News.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Janusz Góraj po více než 20 let vůbec neviděl na jedno oko. Druhým byl schopen rozeznat pouze obrysy a velmi silné světlo. Se slepotou byl už smířený, pak ale nastal zlom, Janusze srazilo auto. „Praštil jsem se do hlavy o kapotu automobilu a následně spadl na silnici,“ popsal pro Polsat.

Na první pohled nešťastný okamžik se ale brzy změnil v prvotřídní senzaci. Pan Janusz totiž v nemocnici, kde se zotavoval ze zlomeniny kyčle, zjistil, že se mu postupně vrací zrak. Po dvou týdnech už viděl vše naprosto jasně, dokonce i bez brýlí.

Z neočekáváného vývoje situace nebyl v šoku jen pan Janusz, ale také lékaři. Ti zatím netuší, co způsobilo návrat pacientova zraku. Odborníci spekulují, že za zázračným zlepšením pacientova zraku nemusí být rána do hlavy, ale kombinace léků, které pan Janusz během léčby dostával.

Ať už se stalo cokoliv, pan Janusz si nyní zase může užívat života naplno. „Můj život se úplně změnil. Znovu jsem šťastný, jsem opět soběstačný. Dokonce mám práci, dělám ostrahu v nemocnici, kde jsem se léčil po té nehodě,“ uvedl Janusz.

Sedmiletá Leuška žije v bdělém kómatu

Vzácný syndrom a následný záchvat jí sebral naději na uzdravení. Sedmiletá Leuška žije v bdělém kómatu

Podobný případ se stal také v USA. Marry Ann Francová z Floridy přišla o zrak po dopravní nehodě v roce 1995. Po 21 letech Marry ve svém domě upadla a kvůli bolestem krku a paže musela na operaci. Když se probudila z narkózy, opět viděla. Ani v tomto případě lékaři neznají přesnou příčinu návratu zraku. Podle neurochirurga, který operaci vedl, mohli lékaři během zákroku nevědomě uvolnit nějakou cévu, která se zablokovala při nehodě a způsobila tak ženinu slepotu.

reklama

reklama