Polskou turistku na italské pláži hromadně znásilnili čtyři muži. Jejího manžela zbili do bezvědomí

Itálie řeší brutální útok na polský pár
Itálie řeší brutální útok na polský pár
Youtube/Pubblisole

reklama

Otřesný zážitek z dovolené si přiveze domů mladý polský pár. Na pláži v italském Rimini je brutálně napadli čtyři útočníci. Muže zbili do bezvědomí a jeho ženu hromadně znásilnili. Oba turisty pak navíc ještě okradli a utekli. Policie po nich nyní intenzivně pátrá. Podle některých italských a polských médií mají brutální útok na svědomí migranti ze severní Afriky.

Polský pár (oba 26 let) si v pátek večer na pláži užíval poslední večer dovolené, když je napadli čtyři muži. Polák proti přesile neměl šanci a po několika zásazích do hlavy upadl do bezvědomí. Jeho ženu pak útočníci znásilnili. Oba bezmocné turisty pak ještě okradli a nechali je napospas osudu. Otřeseného a zkrvaveného páru si následně všimli kolemjdoucí a zavolali pomoc. Oba byli okamžitě převezeni do nemocnice, informoval polský deník Wiadomości.

Italští policisté vyšetřují brutální útok na polský pár v Rimini
Autor: Youtube/Pubblisole Italští policisté vyšetřují brutální útok na polský pár v Rimini

Muž byl podle polského serveru Thenews.pl už z nemocnice propuštěn, jeho žena je ale stále v silném šoku a zůstává v péči lékařů. O oba napadené Poláky se nyní stará polský konzulát v Miláně. Úřady v Rimini označily útok za „bestiální“ a apelovaly na policii, aby případ co nejrychleji vyšetřila a pachatele dostala před soud. Polskému páru také vyjádřily solidaritu a nabídly pomoc.

Šéf Ligy Severu: Jen vězení nestačí

Italská média píší, že útočníci jsou s největší pravděpodobností cizinci, některá s odkazem na své zdroje za viníky označují migranty ze severní Afriky. Šéf policie z Rimini Maurizio Improta zase pro agenturu ANSA uvedl, že pachatelé byli pravděpodobně pod vlivem alkoholu a drog. Poláci navíc pravděpodobně nejsou jedinými napadenými. Ta samá skupina měla zbít i peruánského transexuála.

K brutálnímu útoku se vyjadřují také italští politici. Lídr pravicové Ligy Severu prohlásil, že pro pachatele něčeho takového „jen vězení nestačí“. Senátorka Francesca Puglisiová z vládnoucí Demokratické strany je útokem šokována a apeluje na vyšetřovatele, aby za každou cenu dostali pachatele před soud. Giorgie Meloniová ze strany Bratři Itálie pak přirovnala současnou situaci na Apeninském poloostrově k „nejhorší favele v Jižní Americe“ a polskému páru vyjádřila solidaritu.

Britský deník The Sun pak připomíná, že nejde o první podobný incident v oblíbeném turistikém letovisku u Jaderského moře. Loni byla na stejné pláži znásilněna také 17letá Britka. Za tento čin policie později zadržela mladého Švýcara s bosenskými kořeny. Před dvěma lety byly na jiné pláži ve stejném městě znásilněny další dvě ženy.

reklama

reklama