Pomáhat a chránit? Michiganská policie namíří zbraň proti vyděšené černošské dívce

Video, na kterém policisté z Grand Rapidsu v Michiganu zadržují jedenáctiletou vyděšenou dívku tmavé barvy pleti, pohoršilo celé Spojené státy. Policisté nejprve na dívku mířili pistolí, poté ji zatkli a zadrželi, dokud se neprokázalo, že není ozbrojena ani nemá nic společného s případem vraždy, který vyšetřovali. Videozáznam zachycuje vystrašenou dívenku i její matku, která zoufale upozorňuje policisty, že její dcera není tou, kterou hledají.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Na záběrech z incidentu je možné vidět plačící studentku základní školy, Honestie Hodges, která drží ruce nad hlavou, zatímco na ní míří pistolí jeden z policistů. Poté ji řekne, aby se otočila a zády došla až k němu. Mezitím matka Honestie křičí na policisty, že osoba, kterou se právě chystají zadržet, je její jedenáctiletá dcera. Jenže to už dívenka dostává pouta a propuká v hysterický pláč.

Případ se stal minulou středu zrovna ve chvíli, kdy se dívka chystala jít do obchodu. Použila zadní vchod jejich rodinného domu, když v tom ji obklíčili policisté. Ti tam hledali dívčinu tetu, Carrie Manning, která je podezřelá z vraždy.

Manning, čtyřicetiletá běloška, která je nyní na útěku, měla bodnout svou sestru. Policie ve svém prohlášení uvedla, že policisté byli nuceni zadržet ženy pohybující se v domě, dokud se neprokázalo, že nejsou ozbrojené ani podezřelé z trestného činu. Opravdu ale bylo nutné spoutat mladou vyděšenou dívenku černé barvy pleti, když policie hledala bělošku?

 

Jedenáctiletá dívka strávila přibližně deset minut v policejním voze, dokud se policisté neujistili, že není ozbrojená a s případem hledané ženy nemá nic společného. „Měla jsem strašný strach, vyvolalo to ve mně pocit, že jsem udělala něco špatného,“ řekla dívka pro tamní TV.

Celý incident vyvolal u veřejnosti vlnu pohoršení a policie tak zahájila interní vyšetřování kvůli nevhodnému zacházení. Pro americká média to řekl šéf tamní policie David Rahinský. „S mladistvým se zachází stejně, jako s dospělým. Ale když máte co do činění s vystrašenou jedenáctiletou dívenkou, je to nevhodné,“ uvedl Rahinský.

Rahinský slíbil, že celý případ pečlivě prověří. „Křik jedenáctiletého dítěte, vás zasáhne. Když slyšíte jeho matku, jak křičí, že je to její dítě, že bydlí v Grand Rapids a místo, aby se v blízkosti policistů cítili bezpečně, tak jsou vyděšený k smrti, není dobrý obrázek policie,“ dodal.

„Policisté asi museli být slepí, když si nevšimli, že místo čtyřicetileté bělošky zatýkají jedenáctiletou černošku. Pak se nemůžou divit, že ztrácí u občanů úctu,“ komentoval případ jeden z uživatelů Facebooku pod příspěvkem policejního oddělení. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!