Pomoc v době pandemie: Třiatřicetiletá Sophie denně vaří jídla pro desítky lidí

Matka čtyř dětí Sophie Mears (33 let) se rozhodla v době pandemie pomáhat. Denně vaří své tradiční recepty v Dorsetu v Angli a rozváží je těm nejpotřebnějším. Ve své karanténě se tedy rozhodně nenudí, navařit takovou várku jídla totiž není žádná hračka.
Mixér: kurzy vaření, brunch nebo novinka na menu
Mixér: kurzy vaření, brunch nebo novinka na menu
TZ

reklama

Sophie už se nemohla koukat na množství žádostí o pomoc. Rozhodla se, že i ona přiloží ruku k dílu a nabídne podporu všem, kteří jsou v ohrožené skupině. Založila proto facebookovou stránku Sophie Mears Meals, kde nabídla doručení a uvaření svých domácích pokrmů. Okamžitě měla o zábavu postaráno.

„Bylo to neuvěřitelné. Neměla jsem ani kapacitu na to přečíst všechny ty zprávy a žádosti o pomoc,“ uvedla pro web standard.co.uk s tím, že s tak obrovskou poptávkou musela dát dohromady vícečlenný tým. Zaměstnala i dobrovolnice administrátorky, které objednávky vyřizují.

 

Dobrovolní řidiči jídlo rozvážejí dál

Všichni, kteří potřebují a nemohou si sami uvařit, mohou Sophii kontaktovat prostřednictvím její stránky. Jejich jména jsou zařazena do seznamu a v následujících dnech jim Sophia připraví jídlo. Nachystané pokrmy vloží do přepravných boxů a ty vyskládá před dveře svého domu. Dobrovolní řidiči pak boxy vyzvednou a rozváží na určené adresy.

Kromě toho, že Sophia pracuje jako finanční poradkyně a ráno vyřizuje pracovní záležitosti, stará se i o své čtyři děti. „I když jsem pracovala ve stravování, tak jsem nikdy nic podobného nedělala. Všichni jsou ale neuvěřitelně vděční a jsou rádi, že jim někdo uvaří a pomůže,“ komentuje.

Sophie musela zažádat i o certifikát hygieny. Kontroloři ji nemohli kvůli její karanténě navštívit osobně, proto proběhla virtuální prohlídka, při které zaměstnanci zkontrolovali všechny potřebné parametry. Úředníci ji udělili pět hvězdiček, což je nejvyšší počet, který mohla získat.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!