Poprask v Británii. Muži usvědčení ze znásilnění mohou být v záznamech vedeni jako ženy. Podle toho, kým se cítí být

Policejní složky napříč Velkou Británií umožňují mužům odsouzeným za znásilnění, aby byli - v případě, že se neztotožňují se svým pohlavím - v záznamech vedeni jako ženy. Informoval o tom server Daily Mail.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Podle serveru vyšlo najevo, že šest různých policejních jednotek (včetně těch v hrabstvích South Yorkshire nebo Thames Valley) začalo aplikovat praxi, kdy v policejních záznamech uvádějí pohlaví pachatele na základě jeho vlastního přání.

Téma vznesla ženskoprávní skupina

Tato informace byla odhalena díky dotazu směřovanému na sestavování policejních záznamů vznesenému na základě svobodného přístupu k informacím skupinou bojující za práva žen Fair Play for Woman (Fair play pro ženy).

Hasič Sam a dvě postavičky hasicích přístrojů

Britští hasiči se po letech distancují od svého maskota. Není inkluzivní a genderově vyvážený

Policejní složky v Durhamu, Kentu, Norfolku a Suffolku, stejně jako britská dopravní policie naznačily, že rovněž zaznamenávají pohlaví na základě přání pachatele. „Pro ženu, která byla znásilněna, může být značně urážlivé, když je zapsáno, že útočníkem byla žena, která je však zjevně mužem s penisem,“ uvedla ředitelka Fair Play for Woman Nicola Williamsová.

Obecně akceptujeme detaily od pachatele

Policie ze South Yorkshire ve svém vyjádření uvedla: „Přijmeme detaily, které nám jedinec poskytne a náležitě s nimi zacházíme.“

Národní rada policejních ředitelů uvedla: „Záleží na každém jednotlivém policejním sboru, jak pohlaví zaznamenává. Nicméně obecným pravidlem je, že akceptujeme detaily, které nám jednotlivec poskytne a pak s nimi náležitě zacházíme.“

reklama

reklama