Porod na pokoji? V Hořovicích realita pro maminky z celého Česka

Hořovická porodnice drží pozici největší porodnice ve Středočeském kraji. V roce 2018 se zde uskutečnilo 1789 porodů. Přezdívá se jí sice Porodnice celebrit, ale sjíždí se sem maminky z celé republiky. Jako jedno z mála pracovišť v Česku jsou tady schopni zachránit předčasně narozené miminko od 31. týdne těhotenství.
Porodnice U Sluneční brány v Nemocnici Hořovice
Porodnice U Sluneční brány v Nemocnici Hořovice

reklama

V letošním roce se v Nemocnici Hořovice narodilo již 1507 dětí a jejich počet stále roste, a to i přesto, že od února prošly prostory porodnice kompletní stavební úpravou, včetně obnovy zařízení a vybavení. 

„Modernizace porodnice je dalším krokem k vybudování špičkového zdravotnického zařízení v České republice. Již od privatizace nemocnice v roce 2007 postupně rekonstruujeme všechna oddělení nemocnice. Pro některá oddělení jsme postavili nové budovy, některá oddělení rozšiřujeme a v případě porodnice jsme přikročili ke kompletní stavební úpravě,“ říká Ing. Sotirios Zavalianis, majitel Nemocnice Hořovice. „Proinvestovaná částka přesáhla 48 milionů korun, ale jsem přesvědčen, že to byl dobrý krok. Porodnice v Nemocnici Hořovice je proslavená po celé republice nejen krásnými prostory, ale i vstřícným a příjemným personálem,“ dodává. 

Porodní sál přímo na pokoji
Autor: Nemocnice Hořovice Porodní sál přímo na pokoji

„Porodnice se nyní může chlubit 4 porodními boxy, které jsou vybaveny nejen nejmodernější přístrojovou technikou, ale jsou i vybudovány tak, aby poskytly ještě větší komfort rodičkám,“ říká primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Hořovice MUDr. Leoš Teslík a dodává: „Celý design porodnice byl navržen tak, aby navozoval budoucím maminkám pocit bezpečí a absolutního komfortu při tak významné životní události, jakou je narození miminka. První miminko v novém prostředí se tady narodilo na svatého Martina - v  pondělí 11. 11. 2019.“ 

Na svět tady ostatně přivedla svého druhého potomka i oštěpařka Bára Špotáková. „Syn je zdravý a všichni jsme v pořádku,“ pochlubila se šťastná maminka. „Byla jsem maximálně spokojená a díky paní doktorce a porodní asistence byl pro mě druhý porod velkým zážitkem. Nemocnici v Hořovicích jsem si vybrala díky skvělým referencím a jsem velice ráda, že jsem se tak rozhodla," dodává. 

Pro matku a dítě je zde k dispozici nejen gynekologické oddělení, ale i porodnice, oddělení šestinedělí a neonatologie, která má statut perinatologického centra intermediální péče a může se tak starat o děti již od 31. týdne těhotenství.

reklama

reklama