Porušil nařízení? Matěj Rychlý propašoval do zpravodajského studia psa

Pes na kolečkách! To ve zpravodajském studiu Primy ještě nebylo. Čtyřnohého parťáka si nečekaně přivedl reportér a moderátor Krimi zpráv Matěj Rychlý. Příběh postiženého Brita totiž sleduje už delší dobu.
16. 12. 2017 ZPRÁVY: BRIT SI VYZKOUŠEL ROLI MODERÁTORA
16. 12. 2017 ZPRÁVY: BRIT SI VYZKOUŠEL ROLI MODERÁTORA

reklama

„Teď o Vánocích to budou přesně 2 roky, kdy se Britovi stal úraz, přejelo ho auto. Původně patřil pánovi bez domova, který se o něj v rámci svých možností snažil postarat, ale potom, co se mu stal úraz, tak neměl žádné prostředky na veterinární léčbu a Brit zůstal půl roku bez jakéhokoliv ošetření a tahal za sebou zadeček. Měl celou stranu sedřenou,“ prozradila Jarmila Pávková, ředitelka Nadace psí život.

Brit byl ve špatném stavu
Brit byl ve špatném stavu

Od muže bez domova Brita převzala organizace Psí život, která jako jediná v Česku pomáhá lidem bez domova s péčí o zvířata. Britovu páteř se už zcela spravit nikdy nepodařilo. Díky speciálnímu vozíčku je ale spokojený pes. Původně se mu organizace snažila sehnat nový domov, nakonec ale zůstal přímo u ředitelky doma.

Brit dostal vozíček
Brit dostal vozíček

Zní to jako legrace, ale je to pravda. Loni dostal Brit k Vánocům nové gumy a dokonce má i speciální lyže na to, když napadne sníh.

A pokud chcete, tak Britovi a ostatním zvířatům můžete pomoci prostřednictvím organizace Psí život.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!