Posádka letadla nevěděla, jak komunikovat s nevidomým a neslyšícím mužem. Pomohla jim patnáctiletá dívka

Teprve patnáctiletá dívka pomohla posádce aerolinek Alaska Airlines v komunikaci s mužem, který nejen neviděl, ale byl také hluchý. Čtyřiašedesátiletému muži vyťukávala znakovou řeč do ruky. Celou situaci zachytila jedna z jejich spolucestujících.
Patnáctiletá Clara tlumočila čtyřiašedesátiletému Timovi s kombinovaným postižením
Patnáctiletá Clara tlumočila čtyřiašedesátiletému Timovi s kombinovaným postižením
Alaska Airlines

reklama

Lynette Schribnerová cestovala na palubě letadla aerolinek Alaska Airlines z Bostonu do Portlandu. Už na letišti si všimla muže s kombinovaným postižením, kterému jeho sestra znakovala do ruky, aby slova cítil. Když pak nasedla do svého letadla, zjistila, že čtyřiašedesátiletý Tim je jejím spolucestujícím. I když posádka letadla se mu snažila asistovat, nemohli přijít na způsob, jak s nevidomým a neslyšíčím mužem komunikovat.

Později tak požádali o pomoc cestující v naději, že by někdo na palubě mohl ovládat znakovou řeč. Přihlásila se teprve patnáctiletá Clara Daly, pro kterou je tato forma komunikace kvůli její dyslexii nejjednodušší. „Po zbytek letu docházela za Timem, aby se ujistila, že je o něj postaráno. Bylo fascinující sledovat, jak znakovala písmena do jeho ruky. On byl tak schopen ‚přečíst‘ její znakování a pokračovali v konverzaci,” upřesnila ve svém příspěvku Schribnerová.

Clara podle sebe neudělala nic zvláštního, Tim to označil za nejlepší výlet ve svém životě

Post se stal okamžitě senzací sociálních sítí a dívka si za svou reakci vysloužila mnoho kladných reakcí. Za pouhý týden příspěvek sdílelo více než 730 tisíc lidí. Počínaní mladé slečny ocenila i přímo aerolinka. „Clara byla skvělá. Bylo vidět, že Tim byl opravdu nadšený z toho, že si mohl po dobu letu s někým povídat,“ popsala jedna z letušek.

Večerní běh se pro mladou dívku změnil v noční můru

Večerní běh se proměnil v noční můru. Mladá dívka omylem přeběhla hranice USA s Kanadou

Společnost pak dodala, že při výstupu na letišti v Portlandu na Tima už čekal pracovník domova pro seniory, kde žije. „Řekl, že byl tento let nejlepší výlet, na který se kdy vydal,” stojí v prohlášení. Dívka, ale ve svém jednání nevidí nic zvláštního.

„Clara říká, že je zvláštní, že něco, nad čím se ani nerozmýšlela, získalo tolik pozornosti. Je nádherné vidět všechny ty komentáře o naší dceři a mnohé z nich nás rozplakaly. To, co Clara v letadle udělala, je prostě jen to, co by udělala vždy. Má neskutečně velké srdce a pro Billa a mě je požehnáním, že jsme jejími rodiči,” doplnila pro BBC její matka Jane, která s ní cestovala na palubě letadla.

reklama

reklama