Poškození klienti H- Systemu z Horoměřic podají ústavní stížnost

Klienti zkrachovalého H-Systemu se začali bránit. Proti rozhodnutí Nejvyššího soudu o vystěhování podá bytové družstvo Svatopluk stížnost k Ústavnímu soudu.
9.8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY:  LIDÉ Z HOROMĚŘIC PODAJÍ ÚSTAVNÍ STÍŽNOST
9.8. 2018 VELKÉ ZPRÁVY: LIDÉ Z HOROMĚŘIC PODAJÍ ÚSTAVNÍ STÍŽNOST

reklama

Podle informací od Lubomíra Kincla, který zastupuje družstvo Svatopluk, bude stížnost k Ústavnímu soudu podána už příští pondělí, tedy 13. srpna přesně ve 13 hodin. „Součástí tady tohoto podání je návrh na odklad vykonatelnosti rozhodnutí Nejvyššího soudu, které napadáme ústavní stížností. To znamená lidově řečeno to, aby se nemusel ten Svatopluk vystěhovávat z těch předmětných nemovitostí tak, jak mu určil Nejvyšší soud,“ uvedl Kincl.

Podle rozhodnutí Nejvyššího soudu by se měli lidé z Horoměřic vystěhovat ze svých domovů do 23. srpna. Už v minulých dnech ale přímo konkurzní správce Josef Monsport přislíbil, že sám nebude požadovat vystěhování lidí do té doby, než se celý případ vyřeší.

Horoměřice

Nedáme se! Zní z Horoměřic. Klienti H-Systemu se začali bránit

Dopady H-Systemu ale řešila i další část podvedených bývalých klientů, a to konkrétně sdružení Maják. To sdružuje ty klienty, kteří si byty v minulosti nedostavěli na vlastní náklady a chtějí z konkurzu získat alespoň část svých vložených peněz. Zástupci Majáku ve čtvrtek jednali s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem převážně o odškodném za průtahy v trestních řízeních.

„Zástupci sdružení Maják nám předali podklady, které se týkají toho trestního řízení, kde už někteří z nich byli odškodněni a probíhá tam celá řada soudních sporů. Takže v zásadě jde teď o to, pobavit se o těch probíhajících soudních sporech a o tom, jestli by se tam nedalo hledat nějaké alternativní řešení toho sporu,“ řekl Kněžínek.

Samotní zástupci Majáku se po schůzce kamerám vyhnuli a odmítl podat jakékoliv informace. S ministrem spravedlnosti by se ale měli sejít ještě jednou a to pravděpodobně v průběhu září.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!