Poškozený Boeing úspěšně nouzově přistál poté, co tři hodiny kroužil nad letištěm v Madridu

Boeing 767 společnosti Air Canada, který kvůli technickým problémům několik hodin kroužil nad letištěm v Madridu, úspěšně nouzově přistál. Boeingu upadl kus podvozku do motoru, před přistáním musel spotřebovat co nejvíce paliva.
Boeing 737NG
foto Boeing

reklama

Letadlo zažádalo o nouzové přistání 30 minut poté, co vzlétlo. Na palubě bylo 128 pasažerů, informovala agentura Reuters. Boeing mířil z Madridu do Toronta. 

Do akce se zapojilo i španělské letectvo. Boeing, který kroužil kolem letiště přes tři hodiny, v jednu chvíli doprovázel španělský letoun F-18, který zkoumal rozsah poškození. Letadlo přistálo krátce před 19:15 místního času.

„Přistaneme na letišti Barajas, ale jelikož máme plnou nádrž, zůstaneme ještě ve vzduchu, dokud nespotřebujeme palivo, abychom byli na přistání lehčí. Vše je pod kontrolou. Letadlo má podvozek, který má osm kol vzadu, na obou stranách a také vpředu, a ztratili jsme pouze jedno, takže nebudeme mít žádný problém přistát. Moc vám děkuji za vaši trpělivost,“ uklidňoval před přistáním pilot cestující, informuje španělský The Local.

Letecká společnost serveru potvrdila, že se letadlo krátce po vzletu začalo potýkat s problémy s motorem. Dodala, že při vzletu také praskla pneumatika jednoho z kol. S odkazem na španělský svaz pilotů SEPLA web uvádí, že jeden z motorů přestal fungovat.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!