Poslanci budou znovu jednat o rodičovském příspěvku a zvyšování daní

Dnes by se mělo v Poslanecké sněmovně rozhodovat o tom, zda poslanci podpoří senátorský návrh, který chce vyšší rodičovský příspěvek i pro větší počet rodičů. Původně pro něj chtěla hlasovat ČSSD, nakonec ale podrží hnutí ANO, které je proti. Senátoři také poslali zpět k projednání vládní návrh na zvýšení některých daní.
Poslanecká sněmovna
Poslanecká sněmovna

reklama

Poslanci dnes budou probírat například senátní návrh rodičovského příspěvku. Vládní ČSSD, která původně avizovala podporu senátorské verzi, nakonec bude podporovat užší vládní variantu.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ještě včera říkala, že podpoří senátorský návrh rodičovské. Ten přiznává vyšší finanční podporu i těm, kteří již podporu vyčerpali, ale stále se starají o dítě do 4 let.Svého koaličního partnera o stejném názoru však nepřesvědčila, nakonec tak budou sociální demokraté hlasovat pro původní vládní návrh.

Verzi senátu přitom ČSSD považuje za spravedlivější. Podporují ji i opoziční strany.Znovu by se dnes mělo také jednat o vládním návrhu na zvýšení některých daní. Konkrétně se jedná o úpravy v daňovém balíčku, který zvyšuje spotřební daň z lihovin, tabáku a hazardu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!