Poslanec za hnutí ANO už nechce být poslancem, hejtman pro změnu zůstane hejtmanem

Stále není jasné, kteří nově zvolení poslanci za hnutí ANO v Poslanecké sněmovně usednou a kteří ne. Někteří o to nestojí, jiní zase mají funkce a měli by na doporučení vedení hnutí rezignovat. Asi nejvíc kuriózní je rozhodnutí podnikatele, bývalého senátora a nově zvoleného poslance Jiřího Hlavatého.
2. 11. 2017 ZPRÁVY: POSLANEC ZA HNUTÍ ANO UŽ NECHCE BÝT POSLANCEM, HEJTMAN PRO ZMĚNU ZŮSTANE HEJTMANEM
2. 11. 2017 ZPRÁVY: POSLANEC ZA HNUTÍ ANO UŽ NECHCE BÝT POSLANCEM, HEJTMAN PRO ZMĚNU ZŮSTANE HEJTMANEM

reklama

Jiří Hlavatý kandidoval na 18. místě královéhradecké kandidátky hnutí ANO. Byl ale vykroužkován na volitelnou pozici a ze senátora se tak stal poslancem. Sám ale nejspíš nepočítal s tím, že když bude zvolen do Poslanecké sněmovny, jeho senátorské křeslo automaticky zaniká. Ostatně sám prohlásil před nedávnem, že se stal obětí podvodu a že nechápe, proč by nemohl mít jak poslanecké křeslo, tak i senátorské křeslo.

Kvůli Jiřímu Hlavatému se tak musí vypsat nové doplňující volby do Senátu v jeho obvodu, tedy na Trutnovsku. No, a zkuste si tipnout, kdo v nich bude kandidovat? Ano, Jiří Hlavatý. Z bývalého senátora, nynějšího poslance se tak možná opět stane senátor. A tak je nasnadě otázka, jestli se Jiří Hlavatý nějakým způsobem bude finančně podílet na konání nových voleb. Ten to ovšem komentovat nechtěl.

„On s tím nepočítal- s prací v Poslanecké sněmovně a je rozhodnut, až budou vypsány nové senátní volby, tak znovu vlastně jít do toho rizika a utkat se znovu o ten post senátora,“ okomentoval bizarní situaci místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

To ale není jediná perlička v řadách hnutí: Hejtman Moravskoslezského kraje za ANO Ivo Vondrák byl nově zvolen do Poslanecké sněmovny jako poslanec, a to i přesto, že hnutí ANO dalo svým hejtmanům, kteří byli takto zvoleni, jasně na výběr- buď hejtman, anebo poslanec. Ivo Vondrák ale po včerejším jednání s Andrejem Babišem a celým vedením hnutí ANO ve funkci zůstává. Jak je to možné?

„Když jsem byl zvolen sněmem za lídra kandidátky, tak jsem také ihned oznámil, že předpokládám, že tyto dvě funkce budu vykonávat současně, protože se domnívám, že to má ten efekt, ty funkce se vzájemně doplňují,“ vysvětlil Vondrák. 

reklama

reklama