Postrach rodinných domů na jižní Moravě dopaden. Recividista způsobil statisícové škody

Brněnským kriminalistům se podařilo dopadnout 56letého recidivistu, který se od června do prosince letošního roku hned třináctkrát vloupal do rodinných domů v Brně a na Hodonínsku.
Pozůstatek po řádění 56letého muže
Pozůstatek po řádění 56letého muže
Policie ČR

reklama

Právě při cestách do hodonínského regionu hojně využíval dobrého vlakového spojení. Jakmile vystoupil z vlaku, bloumal poblíž nádraží a náhodně si tipoval vhodné domy. Do nich už se dostával vskutku jednoduše, zejména poničením skleněných výplní oken a dveří. Uvnitř se systematicky zaměřoval převážně na nalezení peněz a šperků.

Pozůstatek po řádění 56letého muže
Autor: Policie ČR Pozůstatek po řádění 56letého muže

Zkušeným kriminalistům se pomalu dařilo nad pobertou stahovat pověstnou smyčku. Avšak velkým oříškem pro ně bylo to, že zloděj byl bez stálého domova, často střídal místa pobytu a policistům se tak doslova vyhýbal. Osudným se mu nakonec stalo vloupání do rodinného domku na Kyjovsku, kdy skončil velmi krátce po činu s pouty na rukou.

Kriminalisté recidivistovi sdělili podezření z trestných činů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody. Soudce rozhodl o vzetí muže do vazby. V současné době celková škoda převyšuje částku 200 tisíc korun. Policisté i nadále prověřují další skutky a předpokládají, že zkušený recidivista toho má na svědomí ještě mnohem více.

Šestapadesátiletý recividista už je opět ve vazbě
Autor: Policie ČR Šestapadesátiletý recividista už je opět ve vazbě

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!