Potkani velcí jako kočky: Obří potkani zaplavují švédské město

Město Sundsvall na severu Švédska se potýká s neobvyklým problémem. Ulice i kanalizace města jsou plné potkanů obřích rozměrů. Úřady proto vyzývají obyvatele, aby zavírali dveře a okna svých domů. Jistá opatření zavedly i místní školky.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Podle informací serveru RT se nejedná o normální potkany. „Jsou velcí jako kočky,“ uvedl jeden z úředníků Benny Sagmo. A podle jeho slov se obří potkani pomalu rozšiřují směrem k obytným částem města. „Pokud to nezarazíme včas, může se taky stát, že budou větší a větší. Už nyní by ti, kteří v inkriminovaných oblastech žijí, neměli otevírat dveře ani okna,“ pokračoval Sagmo.

Obyvatelé byli upozorněni, že je důležité, aby se potkani nedostali k zásobám jídla. Neměli by také nechávat venku jídlo pro své domácí mazlíčky.

Která zvířata jsou nejchytřejší?

Která zvířata jsou chytřejší než my?

I místní školka raději dočasně zakázala učitelkám chodit s dětmi ven. „Rozhodli jsme se, že děti během doby, kdy jsou ve školce, zůstanou uvnitř. Nechceme riskovat, že potkani naruší chod školky,“ řekla ředitelka školky Mia Löfgren.

Podle úřadů je dost možné, že potkani pochází z blízkého recyklačního centra, které se momentálně přesouvá jinam. To znamená, že potkani opouštění dosavadní „hnízdečko“ a i oni se přemisťují.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!