Povodňová vlna v Americe smetla plavce: devět mrtvých, chlapec se pohřešuje

Blesková povodeň v Arizoně zabila nejméně devět lidí
Blesková povodeň v Arizoně zabila nejméně devět lidí
AP

reklama

Velká voda se o víkendu přehnala přes oblíbené přírodní koupaliště Cold Springs v Arizoně, na kterém zrovna bylo okolo stovky výletníků. O život přišlo devět lidí z toho pět dětí. Třináctiletý chlapec se pohřešuje.

Blesková povodeň zaplavila úzký kaňon v národním parku Tonto v sobotu odpoledne tamního času. V cestě vodě přitom stálo také oblíbené přírodní koupaliště Cold Springs. Vlna přibližně 2 metry vysoká a 12 metrů široká udeřila náhle a bez varování.

Několika lidem se podařilo zachránit tím, že se chytli stromů. „Kdyby se pustili, tak by se dostali k několikametrovému vodopádu,“ popsala pro agenturu AP dramatickou situaci jedna ze svědkyň.

Blesková povodeň v Arizoně
Autor: AP Blesková povodeň v Arizoně

Devět lidí ale takové štěstí nemělo. Nejmladší obětí byla dvouletá holčička, nejstarší pak 60letá žena. Podle vyšetřovatelů byly všechny oběti z jedné skupiny a pocházely z měst Phoenix a Flagstaff. Několik dalších lidí, kteří trpěli podchlazením, transportoval vrtulník do nemocnice.

Není to první podobné neštěstí, které se v Arizoně stalo. V roce 1997 zemřelo 11 lidí v přírodní rezervaci Navajo po té, co je při šplhání na kaňon strhla povodňová vlna.

 

Autor: Zuzana Dumbrovská

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!