Požár pětipatrového domu v Bronxu: Mezi mrtvými je i kojenec

Nejméně 12 mrtvých včetně ročního dítěte si vyžádal požár pětipatrového bytového domu v newyorské čtvrti Bronx. Starosta Bill de Blasio podle CNN označil požár za nejhorší, který město v posledním čtvrtstoletí postihl. Není vyloučeno, že se bilance obětí ještě zvýší, neboť čtyři lidé jsou v kritickém stavu.
požár v Bronxu
požár v Bronxu
AP

reklama

„Čelili jsme nejhoršímu požáru nejméně za poslední čtvrtstoletí,“ řekl de Blasio během návštěvy místa tragédie. Zmínil tak požár sociálního klubu v Bronxu, kde v roce 1990 zahynulo 87 obětí. V roce 2007 pak zahynulo při dalším požáru v Bronxu deset lidí včetně devíti dětí.

Hořet začalo ve čtvrtek večer místního času (v noci na dnešek SEČ) v bytě v prvním patře, odkud se plameny rychle rozšířily do dalších částí domu, uvedli hasiči. Příčina požáru, se kterým bojovalo 170 hasičů, známa ale zatím není.

Kalifornie bojuje s lesními požáry

Kalifornie bojuje s lesními požáry: Škoda se už odhaduje v řádech stovek miliard korun

Dům, ve kterém je dvacet bytů, neprošel v poslední době žádnou velkou rekonstrukcí, proto se na něj nevztahují přísné protipožární předpisy, jako je například vybavení automatickým hasicím systémem.

Autor: ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!