Požár v čínském karaoke baru: Téměř dvě desítky mrtvých má na svědomí žhář

Na jihu Číny ve městě Jing-te došlo v úterý krátce po půlnoci k požáru karaoke baru, který usmrtil 18 lidí a dalších pět lidí zranil. Neštěstí má na svědomí žhář, kterého čínská policie zadržela jen pár hodin poté, co na jeho dopadení vypsala finanční odměnu. Informace přinesla zahraniční média.
Požár v karaoke baru
Požár v karaoke baru
Twitter/Cómplice FM ‏
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zábava v karaoke baru v čínském městě Jing-te se změnila v boj o holý život. V úterý jen pár hodin po půlnoci došlo k požáru baru, kde se hosté baví amatérským zpíváním. Plameny zachvátily všechna tři patra budovy. Kromě okamžité záchrany hostů, které plameny uvěznily uvnitř baru, se čínští vyšetřovatelé pustili také do pátrání po příčině požáru. Již od samého počátku vyšetřování se policisté domnívali, že viníkem tragédie je žhář. K této domněnce je přivedla mimo jiné i motorka, která zablokovala jediný nouzový východ z klubu.

A nemýlili se. Policie jen pár hodin po požáru zatkla dvaatřicetiletého muže, na jehož dopadení či jakékoliv informace, které by mohly vést k jeho zatčení, vypsala odměnu ve výši v přepočtu kolem 660 tisíc korun.

Nyní je již podezřelý Čchun-lu Liou ve vyšetřovací vazbě a podle čínské agentury Sin-chua se měl muž k činu přiznat. Požár měl založit po drsné hádce s jedním z návštěvníků karaoke baru. Jeho bezohledný čin nepřežilo 18 lidí a dalších pět lidí je zraněno.

Reklama
Reklama