Požár v ruském nákupním centru: Desítky mrtvých, oheň se mohl rozšířit z dětského koutku

Při požáru nákupního centra v ruském městě Kemerovo zemřelo nejméně 53 lidí. Mezi oběťmi jsou podle RT i děti. Navíc dalších 11 osob se stále pohřešuje. Podle nepotvrzených informací se mohl oheň začít rozšířit z dětského koutku.
Požár v nákupním centru na Sibiři
Požár v nákupním centru na Sibiři
reprofoto RT

reklama

Jak záchranáři pokračují v prohledávání vyhořelého obchodního centra v ruském městě Kemerovo, zoufalí lidé se snaží najít své příbuzné, kteří byli zrovna v kině nebo dětském koutku, když oheň začal.

Počet obětí vzrost od nedělního večera na 53 osob, mezi kterými je i nejméně jedenáct dětí. Toto číslo ale nesjpíš nebude konečné. Dalších 11 lidí je totiž stále pohřešováno. Záchranáři ale nepočítají s tím, že by je mohli nalézt uprostřed doutnajících trosek živé.

Požár vypukl v neděli odpoledne, když v nákupním centru bylo několik stovek lidí se svými dětmi. Někteří své potomky nechali bez dozoru buď v dětském koutku, nebo v jednom z kinosálů.

Svědci jak v ruských médiích, tak i na sociálních sítích popisovali neuvěřitelnou paniku, když jim došlo, že se oheň začal šířit po celém patře obchodního centra. Navíc podle jejich výpovědí nebylo slyšet žádné poplašné hlášení nebo varovné signály. Hasičům se oheň, který zasáhl 1600 m2, podařilo uhasit za dvanáct hodin.

Tragický požár v ruském Kemerovu

V ruském nákupním centru zabíjel požár. Lidé před plameny vyskakovali z oken

Požár se podle některých zpráv začal šířit z dětského koutku

Některé z dětí, které byly uvězněny v nákupním středisku, se v zoufalství snažily spojit se svými rodiči a přáteli. Zvláště mrazivá je pak zpráva teprve třináctiletí dívky, která na sociální sítí VKontakte napsala, že je v ohni a se všemi se loučí.

Navíc podle ruských médií v ohni mohlo zahynout i osm žáků základní školy, kteří ve městě Kemerovo byli s učitelem na exkurzy.  Ten je měl údajně nechat právě v jednom z kinosálů, ze kterého nejspíš nedokázaly najít cestu ven.

Mezi nepotvrzenými zprávami, které se kolem vzniku hororového požáru objevují, je i možnost, že se oheň mohl rozšířit právě z dětského koutku. Podle jedné z verzí tam měla údajně vzplanout trampolína poté, co si jedno z dětí na ní hrálo se zapalovačem. Další verze pak naznačuje, že právě v místě, kde si hrály děti, mohlo dojít k elektrickému zkratu.

reklama

reklama