Pozdvižení na velbloudí soutěži krásy v Saúdské Arábii: Některá zvířata byla napíchaná botoxem!

Dvanáct velbloudů bylo vyloučeno z každoroční soutěže krásy, která se pořádá v Saúdské Arábii. Pořadatelé totiž zjistili, že jejich majitelé použili botox k vylepšení vzhledu svých hrbatých mazlíčků.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Netradiční soutěž krásy je součástí každoročního festivalu na okraji Rijádu. Festival je pořádán na počest velbloudů. Právě tato zvířata jsou považována za jeden ze symbolů Saúdské Arábie. „Festival a s ním spojené soutěže jsou tu od nepaměti a vždy se pyšnily patřičnou důležitostí, nyní ale celý koncept udržujeme především pro zábavu,“ řekl pro stanici BBC Fawzan al-Madi, hlavní rozhodčí soutěže.

Velbloudi se v rámci festivalu účastní celé řady soutěží. A proč by taky ne, když odměny jsou v celkové výši 213 milionů rijálů (přes miliardu korun).

Konkrétně v soutěži krásy pak soudci posuzují především velkost rtů, tváří, hlavy nebo kolen. Jakýkoliv zásah do těla velblouda je přísně zakázaný. Ukázalo se ale, že kvůli vysoké finanční výhře jsou leckteří majitelé schopni jít do nejrůznějších extrémů. Někteří z nich dokonce použili k vylepšení vzhledu svého velblouda botox!

Robot, který získal občanství

Saúdská Arábie jako první na světě udělila občanství robotu

„Velbloudi, u kterých zjistíme použití botoxu ve rtech, oholené nebo obarvené některé části těla, díky nimž nejsou přirození, jsou automaticky vyřazeni ze soutěže,“ píše se v příručce k soutěži.

V letošním roce se soutěží na festivalu zúčastnilo zhruba 300 tisíc lidí společně se svými hrbatými mazlíčky nejen ze Saúdské Arábie. Návštěvníci tak mohli vidět například nejmenší, nebo naopak největší velbloudy světa, ochutnat velbloudí mléko, ale také si prohlédnout planetárium, ve kterém jim bylo vysvětleno, jak v dávných dobách lidé využívali velbloudy k objevování hvězd. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!