Pozor! Dnešní teploty splní definici vedra

Do Česka se žene vlna veder. Teploty budou atakovat "supertropickou" pětatřicítku
Česko se otepluje, posledních šest let byly teploty silně nad průměrem
Česko se otepluje, posledních šest let byly teploty silně nad průměrem
windy.com

reklama

Meteorologové vydali varování před velmi vysokými teplotami. Výstraha se týká všech krajů komě Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého. Ve zbytku republiky by dnes měly teploty dosahovat až 35 °C.

Česko se otepluje, posledních šest let byly teploty silně nad průměrem
Autor: windy.com Česko se otepluje, posledních šest let byly teploty silně nad průměrem

Rozdělená republika

Teplotní rozdíl mezi Moravou a severozápadní částí republiky bude veliký. Zatímco v Ostravě by dnes mělo být kolem 27 stupňů, v Ústeckém kraji čekáme až 35 °C. Meteorologové mluví o tzv. vlně veder, což znamená, že teplota bude minimálně pět dní po sobě přesahovat průměrnou teplotu o více než pět stupňů, takže se máme na co těšit. 

Na západě až 40 °C

Daleko vyšší teploty očekávejte, pokud odjíždíte na dovolenou třeba do Francie nebo Španělska. Tam by se dnes teploty mohly pohybovat kolem čtyřiceti stupňů. To bude mimo jiné komplikovat práci i hasičům ve Francii, kteří bojují s velkými požáry.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Požár u města Couchy ve Francii (Météo Express)

reklama

reklama