Pracuješ až moc! Francouzský pekař byl pokutován za to, že jeho pekařství má otevřeno sedm dní v týdnu!

Pekař z Francie byl pokutován částkou v přepočtu 75 tisíc korun za to, že své pekařství měl otevřené sedm dní v týdnu a tím porušil pracovní pravidla.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Pekař Cédric Vaivre provozuje svou pekárnu ve městečku Lusigny-sur-Barse na severovýchodě Francie. Především kvůli turistům, kteří městečko hojně navštěvují, měl v létě loňského roku svoje pekařství otevřeno každý den.

Jenže místní vyhláška, která je platná více než deset let, zakazuje, aby pekárna byla otevřena sedm dní v týdnu. Úřady mu tak udělili pokutu. 

Pan Vaivre ale částku ve výši v přepočtu 75 tisíc korun zaplatit odmítá. V tom ho podporují i místní obyvatelé včetně starosty. „Není nic horšího, než zavřené obchody v turistické sezóně,“ řekl starosta města pan Branle. Ten doufá, že se setká s úředníkem, který pekařovi uložil pokutu, a pokusí se jeho rozhodnutí zvrátit. Proti uložení pokuty pekařovi byla sepsána i petice. Ta již čítá na 2 tisíce podpisů.

Džihádisté v řadách ISIS pobírají sociální dávky z Francie

Absurdní situace: Bojovníkům Islámského státu chodí z Francie sociální dávky

Jednačtyřicetiletý Vaivre řekl místním médiím, že chce mít svou pekárnu otevřenou sedm dní v týdnu jen v letních měsích, kdy je město plné turistů. Ti do městečka přijíždějí především proto, že chtějí navštívit jezera v blízkém chráněném parku.

Proti zrušení vyhlášky je však na 120 podnikatelů, kteří narozdíl od Vaivreho chtějí mít jeden den v týdnu zavřeno. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!