Praha 8 slíbila, že louže se splašky v co nejbližší době na vlastní náklady odstraní

Obří páchnoucí louže plná splašků po několika letech zmizí z pražské Libně. Ve čtvrtek vedení radnice potvrdilo, že lagunu na vlastní náklady odstraní. Konečně tak radní vyslyšeli stížnosti místních lidí.
26. 4. 2018 ZPRÁVY: PRAHA 8 SLÍBILA, ŽE LOUŽI SE SPLAŠKY V CO NEJBLIŽŠÍ DOBĚ NA VLASTNÍ NÁKLADY ODSTRANÍ
26. 4. 2018 ZPRÁVY: PRAHA 8 SLÍBILA, ŽE LOUŽI SE SPLAŠKY V CO NEJBLIŽŠÍ DOBĚ NA VLASTNÍ NÁKLADY ODSTRANÍ

reklama

„Vadí mi to hodně, poněvadž ten zápach je tady děsivý. A je pravda, že vlastně s tím nikdo nic nedělá. A léta to tady musíme čuchat chtě nechtě,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima místní obyvatel. Opakovaně jsme urgovali radnici Prahy 8, aby louži se splašky zlikvidovala a místo vydesinfikovala.

Ve čtvrtek jsme se konečně dozvěděli konkrétní kroky, které by měly vést k řešení neutěšeného stavu v ulici Pivovarnická, ve které je louže dešťové a splaškové vody minimálně od roku 2011. „Odbor životního prostředí podává stížnost, respektive podnět na Českou inspekci životního prostředí o prověření této situace a následně městská část Praha 8 tuto louži na vlastní náklady odstraní,“ informovala mluvčí městské části Marcela Voženílková.

Kauza smradlavé louže pokračuje

Kauza smradlavé louže pokračuje: Občan na protest přinesl na úřad splašky

V létě má začít revitalizace Pivovarnické ulice

A odkud se voda bere? Zdrojem znečištění by podle radnice měly být chatky na pozemku nad lokalitou. Objekty mají zřejmě svedeny splaškové vody do odtokového žlabu na ulici, kde se akumulují společně s dešťovou vodou. Chatky jsou prý podle radnice na pozemku postaveny nelegálně.

„Městská část Praha 8 zároveň zvažuje, že podá podnět Policii České republiky, aby prošetřila, zda nedochází k páchání trestné činnosti, a to na neznámého pachatele,“ upřesnila Voženílková. Už letos v létě má prý v plánu Praha 8 revitalizaci ulice Pivovarnická. Součástí projektu je i úprava kanalizace, která by problém odtoku vody z ulice vyřešila definitivně. 

reklama

reklama