Praha bude mít konečně svoji metropolitní nemocnici - Na Františku

Praha převezme od 1. ledna příštího roku řízení Nemocnice Na Františku. Dosud ji spravovala Praha 1.
31. 1. 2018 ZPRÁVY: PRAHA 1 ZRUŠÍ TENDR NA PROVOZOVATELE NEMOCNICE NA FRANTIŠKU, SE SPRÁVOU JÍ POMŮŽE MAGISTRÁT
31. 1. 2018 ZPRÁVY: PRAHA 1 ZRUŠÍ TENDR NA PROVOZOVATELE NEMOCNICE NA FRANTIŠKU, SE SPRÁVOU JÍ POMŮŽE MAGISTRÁT

reklama

 

 

Nemocnice se stane součástí a stavebním kamenem vznikajícího metropolitního sdružení zdravotních služeb. Změní se i název - na Metropolitní nemocnici na Františku. V červnu vznikne nová příspěvková organizace pod vedením radní pro zdravotnictví Mileny Johnové. Zajistí vyjednání smluv  se zdravotními pojišťovnami, převody nemovitého majetku a další věci. Podle dohody si Praha1 ponechá nemovitý majetek. 


Nemocnice má pro Prahu zásadní význam. Využívají ji pacienti ze všech městských částí i turisté, kteří do centra metropole míří. Na převzetí Nemocnice Na Františku hlavním městem se zastupitelé dohodli už v lednu 2018.  Ročně je v ní hospitalizováno zhruba osm tisíc pacientů. Více než 80 000 lidí je ročně ošetřeno v ambulancích. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib /Piráti/ rozhodnutí vítá.

VIDEO:  

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Praha má metropolitní nemocnici

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!