Přátelský Kim: Svému sousedovi daroval dva domácí mazlíčky!

Dva bílé původem lovecké psy ze Severní Koreje dostal darem představitel té Jižní Mun Če-in. Poslal mu je sám jeho severokorejský protějšek Kim Čong-un. Země se v posledních měsících pokouší zlepšit sousední vztahy, a tak není divu, že psímu milovníkovi Mun Če-inovi poslal obávaný vůdce jako dar čtyřnohé mazlíčky. Informace přinesl server RT.
Pungsan
Pungsan
Facebook/한국사진

reklama

Fotografie dvou bílých psů z plemena Pungsan sdílel list Blue House. Psi, kteří dostali jména Songkang a Gomi, byli zpočátku věnováni severokorejskému lídrovi Kim Čong-unovi.

Byl to právě on, kdo se rozhodl čtyřnohé mazlíky poslat dál, a to přímo do sousední Jižní Koreje. Songkang a Gomi tak budou dělat radost jinému státníkovi- Mun Če-inovi. A co stojí za rozhodnutím jednoho z nejobávanějších světových vůdců darovat vzácnou psí rasu svému sousedovi? Jednoduše utužení dobrých vztahů! Obě země se v posledních měsících pokouší zlepšit vzájemné vztahy, které v posledních letech nejsou zrovna ideální.

Mun Če-in je známý svou láskou k psům, sám už doma má mazlíka totožného plemene jménem Maru a také dříve týraného psa Toriho, který byl na poslední chvíli sebrán krutému majiteli.

Výkal

Kim Čong-un se bojí o své… výkaly

Podobné gesto už v roce 2000 učinil Kimův otec Kim Čong-il, když dva psy stejné rasy poslal svému tehdejšímu jihokorejskému protějšku Kim Te-džungovi. Psi byli chováni v zoo v Soulu a získali dokonce i status „státního hosta“, který jim zajišťoval zvláštní zacházení a důstojné bydlení.

reklama

reklama