Prázdniny v Německu, dopravní omezení v Rakousku. Na co se při cestě na dovolenou připravit a čemu se vyhnout?

Mnoho dopravních komplikací čeká na Čechy, kteří v těchto dnech míří na dovolenou na jih. V některých německých spolkových zemích začínají dnes prázdniny. V Rakousku i Slovinsku zase musíte počítat s uzavírkami a omezeními na hlavních tazích.
Na řidiče, kteří cestují na jih, čekají značné dopravní komplikace
Na řidiče, kteří cestují na jih, čekají značné dopravní komplikace
Pixabay

reklama

Prázdniny tento víkend začínají dětem například v Brémách, Dolním Sasku, Sasku a Durynsku. Kromě omezení na mnoha úsecích německých dálnic bude o víkendu komplikovat dopravu také velká cena Moto GP, která se uskuteční na závodním okruhu Sachsenring nedaleko Chemnitzu. 

Komplikace očekávejte také v Rakousku, kde se v sobotu 6. 7. v 10 hodin dopoledne uzavře část značně vytížené silnice S3 směrem ze Znojma na Vídeň u města Hollabrunn. Uzavírka potrvá až neděle 7. 7. do 17 hodin. Objízdnou trasu můžete zvolit buď přes Jaroslavice a Grossmugel nebo Zellendorf. Dá se ale očekávat, že i objízdné trasy budou pod velkým náporem.

Uzavírka na hlavním tahu mezi Znojmem a Vídní
Autor: TV Prima Uzavírka na hlavním tahu mezi Znojmem a Vídní

Cesta do Itálie se protáhne

Zdržení lze očekávat na německo-rakouském hraničním přechodu Kufstein, kterým vede dálnice A93. Důvodem je kontrola a redukce kamionové dopravy, kvůli čemuž se v místě tvoří nárazové kolony. Další problémy mohou přijít o kus dále. „Okolí Innsbrucku je pro veškerou turistickou i tranzitní dopravu zcela uzavřeno. Tamní radnice uzavřela objízdné trasy za vytíženou dálnicí směrem do Itálie a Německa. Stavební práce zpomalují provoz na cestě do Benátek nebo italského jaderského pobřeží,“ informuje BESIP. Také při cestě Itálií se připravte na možné kolony. Až do roku 2021 se totiž modernizuje dálnice A4 mezi městy Palmanova a Portogruaro a proto dochází k přetížení v obou směrech.

Ani trasa do Chorvatska není bez problémů

Dopravní omezení jsou v obou směrech také na dálnici A10, která vede mezi Salcburkem a Villachem. Pokud z Villachu pokračujete po dálnici dále do Slovinska, můžete se tradičně zdržet u mýtných bran před placeným tunelem Karavanky, kde se tvoří nárazové kolony, a to jak na rakouské, tak slovinské straně.

Ani na hlavních tazích ve Slovinsku se nedá čekat zcela plynulý provoz. Především pak na hlavním tahu do Záhřebu. „Ve Slovinsku již dostavěli posledních cca 15 km dálnice A4 mezi Ptují a hraničním přechodem Macelj s Chorvatskem. Bohužel se ale v letní sezóně rozhodli k demolici starých mýtních bran a ty budou postupně na všech dálnicích likvidovat až do konce července. Očekávejte tedy lokální omezení rychlosti i případné zúžení jízdních pruhů dle potřeby,“ varuje motoristy BESIP.

Likvidace starých mýtných bran ve Slovinsku
Autor: TV Prima Likvidace starých mýtných bran ve Slovinsku

reklama

reklama