Pražský hrad během svátků mimořádně zpřístupní Jelení příkop, vstup bude zdarma

Kancelář prezidenta republiky mimořádně zpřístupní obě části Jeleního příkopu, které byly v průběhu roku nepřístupné z důvodu rekonstrukcí parkánové hradby, věž Mihulku nebo hradní medvědinec.
O státním svátku se otevře Jelení příkop
O státním svátku se otevře Jelení příkop
Pražský hrad

reklama

Pražský hrad plánuje u příležitosti oslav státních svátků pro své návštěvníky unikátní příležitost - prohlédnout si průběh a výsledky rozsáhlých rekonstrukčních prací v Jelením příkopu. Ve dnech 26. a 27. října, následně 16. a 17. listopadu, vždy od 10 do 15 hodin.

“Vstup bude brankou od Klárova ve spodní části Chotkovy ulice. Po cestě budou rozmístěny informační panely s historickými zajímavostmi i údaji o probíhajících rekonstrukcích,” upřesňuje vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář.

“Rád bych pozval všechny, které zajímá historie Pražského hradu. Doporučuji pevnou obuv, terén je poměrně složitý a navíc se místy bude procházet stavbou,” dodává Vratislav Mynář. Vstup bude zcela zdarma. I když návštěvníci nebudou podrobováni obvyklým bezpečnostním prohlídkám, nebude možno vstupovat do areálu s většími zavazadly. Výstup návštěvníků je plánován do ulice U Brusnice. 

Místo vstupu do Jeleního příkopu bude touto brankou
Autor: Pražský hrad Místo vstupu do Jeleního příkopu bude touto brankou

Jelení příkop je přírodní rokle, kterou teče potok Brusnice. "Jelení" jméno má příkop proto, že zde byla i v době vlády Rudolfa II. chována lovná zvěř. S tou bylo možné se v příkopu setkat až do 18. století.

Přístupný bude i hradní medvědinec
Autor: Pražský hrad Přístupný bude i hradní medvědinec

Na tuto tradici symbolicky navázala doba 1. republiky, kdy byl v horní části příkopu vybudován medvědinec. Jelení příkop v současné době prochází celkovou revitalizací. Práce budou po dobu mimořádného otevření dočasně přerušeny.
 

reklama

reklama