Pražský hrad se připravuje na zádušní mši za Mistra. Na třetím nádvoří už stojí velkoplošná obrazovka

Zítra bude v České republice vyhlášen státní smutek. V katedrále svatého Víta proběhne zádušní mše za Karla Gotta. Pietní akt bude jen pro pozvané hosty, ostatní budou mít možnost sledovat smuteční obřad na velkoplošných obrazovkách na třetím nádvoří Pražského hradu a Hradčanském náměstí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zítra bude v Česku státní smutek

reklama

Hosté, kteří jsou na mši pozváni, začnou k Chrámu svatého Víta přicházet kolem 9:30. O hodinu později už by měli být všichni na svých místech, aby mše mohla začít včas, tedy přesně v 11:00. Všichni hosté se musí prokázat svými pozvánkami.

Lidé budou zádušní mši moci sledovat na velkoplošných obrazovkách. Jedna bude na třetím nádvoří Pražského hradu, před vstupem proběhnou bezpečnostní kontroly. Druhá obrazovka bude instalována na Hradčanském náměstí.

Mše potrvá 80 minut. Rakev bude vystavena na katafalku a ceremoniálu se zúčastní hradní stráž.

DĚNÍ NA ŽOFÍNĚ I JINÝCH MÍSTECH SLEDUJEME CELÝ DEN NA NAŠEM ZPRAVODAJSKÉM FACEBOOKU A V AKTUALIZOVANÉM ONLINE ČLÁNKU:

Loučení s Karlem Gottem

ONLINE: Desetitisíce lidí se na pražském Žofíně rozloučily s Karlem Gottem

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!