Pražský taxikář naúčtoval cizince 6000 korun za 14 kilometrů jízdy

Pražský taxikář chtěl po cizince několik tisíc korun
Pražský taxikář chtěl po cizince několik tisíc korun
FTV Prima

reklama

Sobotní cesta na hotel se pořádně prodražila cizince, která se rozhodla využít služeb pražské taxislužby. Řidič taxíku svoji zákaznici vezl asi jen čtrnáct kilometrů, ale za svou službu si nakonec naúčtoval přes 6 tisíc korun. Běžná cena by přitom neměla být vyšší než 500 korun. Případem se nyní zabývá policie.

Taxikář vyzvedl zmiňovanou cizinku v centru u Staroměstského náměstí. Odtud se zákaznice následně chtěla nechat odvézt k hotelu na Praze 4, kde byla ubytovaná. Při příjezdu na místo se ovšem nestačila divit – řidič taxislužby po ní totiž za odvoz požadoval 480 euro, tedy v přepočtu zhruba 12 500 korun.

Překvapená cizinka neuspěla ani s připomínkou, že má u sebe jen 50 euro (asi 1300 korun). Pohotový taxikář se totiž prakticky okamžitě nabídl, že ženu zaveze k bankomatu. Odtud žena musela vybrat 5000 korun, které mu následně i s 50 eury zaplatila.

Taxikář to neudělal poprvé

Nespokojená zákaznice si nechala vypsat stvrzenku, se kterou zamířila za recepční hotelu, která okamžitě zavolala policii. Přivolaní strážníci ze skupiny Taxi Team pak nepoctivého řidiče nalezli asi po třech hodinách. Cizinka na řidiče, kterého hned bezpečně poznala, následně podala trestní oznámení.

Celým případem se proto nyní zabývá Policie České republiky. „My jsme oznámení o tomto podvodu přijali včera v odpoledních hodinách, kdy se jím policisté začali zabývat a nyní zjišťují všechny okolnosti tohoto oznámení, zda se jedná o protiprávní jednání či nikoliv,“ potvrdil převzetí případu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Pokud vyšetřování potvrdí, že taxikář cizinku skutečně podvedl, mohl by nepoctivý řidič podle policejního mluvčího strávit až dva roky za mřížemi. Příliš by mu pak nepomohlo ani to, že podobné praktiky měl zkoušet už v minulosti: „Muž byl přibližně před měsícem oznamován na Magistrát hlavního města Prahy také z důvodu předražení jízdného, takže toto není první případ, kdy s ním máme zkušenosti ohledně této záležitosti,“ upozornil policejní mluvčí.

Pražský magistrát: Průkaz jsme odebrat nemohli

Mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy Vít Hofman na dotaz, jak je možné, že muž i přes své dřívější prohřešky stále mohl působit jako taxikář, odpověděl, že pozastavení a odebrání koncese v této chvíli nedovoluje zákon: „Podle současně platné legislativy může být průkaz řidiče taxislužby odebrán pouze při opakovaném a pravomocně uloženém jednání a to za stejný přečin (v horizontu pěti let).“

Podle magistrátu by ale podobné jednání mělo alespoň do budoucna znamenat možnost zakázat činnost hned při prvním pokusu o podvod: „V nedávno schválené novele zákona č. 111, na které hlavní město Praha usilovně spolupracovalo, je možné průkaz odebrat již při prvním vážném přečinu. Pokud by byl řidič pravomocně odsouzen za loupež, krádež nebo podvod, automaticky ztrácí spolehlivost a může mu být odebrán průkaz řidiče taxislužby.“

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!