Před rokem způsobili plzeňští strážníci nehodu. Soud se ale nejspíš konat nebude

Už je to skoro rok, co strážníci Městské policie v Plzni způsobili vážnou nehodu, při které se zranila žena s poruchou sluchu a její dcera. Policisté nakonec strážníka, který auto řídil, obvinili. Jak to ale vypadá, k soudu se zřejmě nedostane. Jak je to možné?
25. 6. 2018 KRIMI: POLICISTÉ OBVINILI STRÁŽNÍKA, KTERÝ ZPŮSOBIL V PLZNI VÁŽNOU NEHODU
25. 6. 2018 KRIMI: POLICISTÉ OBVINILI STRÁŽNÍKA, KTERÝ ZPŮSOBIL V PLZNI VÁŽNOU NEHODU

reklama

Strážníci městské policie jeli údajně k případu na vlakové nádraží. Velice rychle pak vjeli do světelné křižovatky, kam právě přijížděla i žena s poruchou sluchu, která s sebou vezla i svou dvanáctiletou dcerku. Ač žena vjížděla do křižovatky na zelenou, policejní auto ji doslova smetlo a žena se svým autem skončila odhozená na chodníku poblíž místa nehody. Žena s dcerou i strážníci utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice.

Státní policie incident vyšetřovala a nakonec jednoho ze strážníků obvinila z ublížení na zdraví z nedbalosti. Státní zástupce podal plzeňskému soudu i obžalobu, podle které by strážníkovi v případě odsouzení hrozily až dva roky ve vězení.

Soudce případ smetl ze stolu 

Jenže podle posledních informací soudce případ smetl ze stolu tím, že podmíněně zastavil trestní stíhání. To může udělat například v případě, že obviněný vede doslova ukázkový život. Pravdou je, že několik měsíců po incidentu byl strážník oceněný za záchranu lidského života. Společně s kolegou měli odtáhnout opilce z tramvajových kolejí a zachránit ho tak před tragédií.

Jediný, kdo se teď může zařídit o to, aby soud ještě byl, je právě poškozená žena, která by se mohla odvolat.

reklama

reklama