Před třemi lety utrpěla wimbledonská vítězka zranění. Kvitovou lupič pořezal v jejím domě

Útočník přepadl tenistku Petru Kvitovou přesně před třemi lety. Šel k ní s falešnou záminkou a ona ho pustila k sobě do bytu. Tam ji s nožem v ruce napadl a způsobil jí tak vážné zranění. Po napadení musela podstoupit čtyřhodinovou operaci. Nyní je útočník ve vězení a v lednu se bude případ znovu projednávat.
Petra Kvitová
Petra Kvitová
Twitter/BeaumontDMD

reklama

Útočník Radim Žondura se v prosinci 2016 dostal do prostějovského bytu pod falešnou záminkou. Zazvonil a řekl, že jde na revizi kotle. Kvitovou agresivně napadl a pořezal ji na levé ruce. Žena se snažila ubránit a dokonce mu nabídla deset tisíc korun, aby ji nechal být. Útočník si peníze vzal a odešel. Petra Kvitová pak absolvovala čtyřhodinovou operaci levé ruky, ve které drží raketu. Na tenisový kurt se vrátila po téměř půlroční pauze.  

ilustrační foto

„Křičela jsem, byla všude spousta krve.“ Tenistka Kvitová dnes vypovídala u soudu o svém napadení

Obžaloba

Původně byl Žondura obžalován ze zvlášť závažného zločinu vydírání. Brněnský krajský soud pak ale rozhodl o jiném trestu. Vydíraní se podle soudu nedalo prokázat. Odsoudil ho za těžké ublížení na zdraví. Tím spadl do nižší trestní sazby a hrozil mu trest od tří do deseti let vězení. Za vydírání mu hrozí až dvanáct let.

Zpočátku případ policisté odložili, protože se jim Žonduru nepodařilo dopadnout. Po třech měsících ho kriminalisté v roce 2017 dopadli a tenistka ho okamžitě poznala. Obžalován byl minulý rok v říjnu a rozsudek byl vynesen letos v březnu. Krajský soud mu za těžké ublížení na zdraví a za porušování domovní svobody udělil osm let ve vězení.

Rok nato, 8. ledna, vrchní soud nařídil projednání případu. Je to z důvodu odvolání útočníka, ale i žalobce, který žádá vyšší trest. Obžalovaný namítá, že se nedopustil trestného činu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!