Předseda brémské AfD byl napaden trojicí útočníků a bojuje o život. Mluví se o politicky motivovaném činu

Brémský předseda německé strany Alternativa pro Německo (AfD) Frank Magnitz bojuje v nemocnici ve vážném stavu o život poté, co byl včera v noci napaden třemi neznámými maskovanými útočníky. Informují o tom zahraniční média.
Frank Magnitz
Frank Magnitz
@annettesn011 / Twitter

reklama

Magnitz utrpěl při „politicky motivovaném pokusu o vraždu“ vážné zranění hlavy, uvedlo Brémské oblastní sdružení AfD a sdílelo i fotografii zraněného předsedy. Ten byl napaden třemi maskovanými muži ozbrojenými holemi, jimiž ho opakovaně mlátili do hlavy a kopali, dokud útok nezaznamenal stavební dělník, který se pokusil zasáhnout.

 

Černý den německé demokracie

Útok podle dostupných informací přišel krátce poté, co Magnitz odešel z novoroční recepce blízko brémského náměstí Goetheplatz, uvedl server RT.

AfD uvedla, že dnešek je černým dnem pro demokracii v Německu. Mluvčí strany AfD Jörg Meuthen na Twitteru uvedl, že Magnitze zbili "dopolomrtva“ a útok označil za „zbabělé a odporné spiknutí“.

Ilustrační foto

Masivní útok hackerů: Zveřejnili osobní data německých politiků. Zástupci AfD ale chybí

Politici útok odsuzují, motiv se zjišťuje

Stejně jako představitelé AfD odsoudili útok i představitelé ostatních stran. „Doufám, že pachatelé budou brzy vyšetřováni a odsouzeni,“ uvedl německý poslanec za stranu Zelených Cem Özdemir, který dodal, že neexistuje žádné ospravedlnění pro násilí, „dokonce ani proti AfD“.

Úřady zatím nestanovily motiv útoku, nicméně s rostoucí popularitou je strana AfD stále častěji cílem kritiky a útoků kvůli své protiimigrační a konzervativní politice. Minulý týden například explodovala bomba před jednou z kanceláří strany ve východoněmeckém Sasku.

reklama

reklama