Předvolební debata: Realisté vs. Zelení

Dnes poprvé proběhla naše předvolební debata se zástupci politických stran, které se podle průzkumů pohybují okolo magické pětiprocentní hranice, a které tak mají reálnou šanci probojovat se do Poslanecké sněmovny. Pozvání do studia přijali Michal Moroz (Realisté) a Petr Globočník (Zelení).
Předvolební debata: Realisté vs. Zelení
Předvolební debata: Realisté vs. Zelení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moderátor Patrik Kaizr na začátek si pro oba hosty přichystal jedno aktuální téma, jehož obsah dopředu neznali. To se týkalo výzvy premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) adresované ministrům Ivanu Pilnému (ANO) a Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL), aby vyřešili situaci kolem rostoucí ceny másla. Moroz i Globočík se shodli v tom, že premiér s ministry tento problém sami vyřešit nemůžou.

Celý záznam předvolební debaty:
 To byla zároveň jedna z mála shod, ke které zástupce Zelených s reprezentantem Realistů došli. Rozdílný pohled měli například na hodnocení působení současné vlády, zavedení tzv. lidového veta, které navrhují Realisté, či na výsledky parlamentních voleb v Německu.

Jelikož jsme opět vysílali přes sociální sítě, dostalo se také na dotazy našich diváků. Od těch odlehčených, kdy diváky například zajímalo tajemství vizáže Petra Globočníka, se oba kandidáti dostali i k vážnějším tématům. Zajímá vás třeba, jak se oba zástupci politických stran staví k minimální mzdě, problematice školství či spolupráci s jinými politickými subjekty? Podívejte se na celý záznam diskuze.

Reklama
Reklama