Předzvěst Transformerů? Nové auto se umí zúžit o půl metru. Zaparkuje i na místě pro motorky

Dvoudveřové vozidlo City Transformer od izraelského startupu je „křížencem“ mezi motorkou a elektrickým čtyřkolovým malým autem. Nové vozítko se dokáže zúžit na pouhý metr a snadno se tak vejde na parkovací místo určené pro motorky, informuje agentura DPA.
City Transformer
City Transformer
Reprofoto: citytransformer

reklama

Technologie sklopného podvozku umožňuje uživateli stisknutím tlačítka zúžit automobil z jeho stabilní šířky1,44 metru na pouhý metr.

City Transformer je poháněn elektrickou energií a jeho baterie zvládne ujet na jedno nabití okolo 150 kilometrů. V rozšířené podobě vyvine rychlost až 90 kilometrů za hodinu, v zúženém stavu maximálně 45 kilometrů za hodinu.

Auto lze nabíjet i doma, má být snadné na údržbu

Šéf inovací Udi Meridor uvedl, že auto může být nabíjeno i v domácnosti a v případě úspěšného zvládnutí testovací fáze přislíbil i silnější baterie. „Chceme, aby vozidlo bylo jak levné, tak snadné na údržbu,“ řekl Meridor pro server Times of Israel.

Podle Meridora je malé skládací auto jako City Transformer vhodné pro zabezpečení osobní přepravy ve vozidly čím dál přeplněnějších městech.

Finální prototyp vozidla bude dokončen během příštích deseti měsíců. Pokud společnost obdrží alespoň 10 tisíc objednávek, může s výrobou začít asi v roce 2020. Předpokládaná cena autíčka je okolo 10 tisíc dolarů (necelých 230 tisíc korun).

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!