Přelomová schůzka Trumpa s Putinem: Přijde na přetřes vměšování do amerických voleb i Krym?

Už zanedlouho proběhne přelomová schůzka mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimírem Putinem. Zatímco hlava USA by ráda probrala i otázky Krymu, Kreml o něm diskutovat nehodlá. Co dalšího by mohlo přijít na přetřes?
Přelomová schůzka Trump s Putinem
Přelomová schůzka Trump s Putinem
AP

reklama

Summit mezi Donaldem Trumpem a Vladimírem Putinem vyvolává mnoho kontroverzí nejen v USA, ale i v západním světě. Trump tím totoiž podle některých komentátorů podává ruku člověku, který je obviňován z protizápadních postojů. Navíc Vladimír Putin i tvrdě kritizuje tradiční americké spojence.

Podle nejnovějšího vyjádření Donalda Trumpa na jeho twittrovém účtu nebyly nikdy vztahy mezi Ruskem a USA tak špatné. Dle jeho mínění je to způsobené „řadou let bláznovství a hlouposti USA a nyní - zmanipulovaného honu na čarodějnice“.

 

 

Tématem by měla být situace v Sýrii i Ukrajina

Zatímco Trump se nechal slyšet, že kromě možného ruského vměšování do amerických voleb v roce 2016, by rád s Putinem probral i situaci na Ukrajině a anexi Krymu, což je mezi oběma státy zdrojem napětí a sankcí, Krem o Krymu debatovat nehodlá. Dalším tématem je pak i válečný konflikt v Sýrii, na jehož řešení mají obě strany rozdílný názor.

Oba prezidenti se nejdříve setkají pouze mezi čtyřma očima. Později se k nim připojí další členové delegací. Samotný summit pak vyvrcholí společným pracovním obědem.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!