Přemalovali osla na zebru? Egyptská zoo čelí obvinění z klamání návštěvníků

Hodně neobvyklé zvíře se pohybuje zoologické zahradě v Káhiře. Vypadá jako zebra, ale pravděpodobně to zebra není. Podle fotky, kterou na sociální sítě umístil jeden z návštěvníků parku, se spíše zdá, že někdo ne úplně povedeně udělal zebru z osla. Zoo něco podobného vehementně odmítá, ale… Posuďte sami.
Zebra, nebo osel?
Zebra, nebo osel?
Facebook/Mahmoud A. Sarhan

reklama

Když student Mahmoud Sarhan navštívil zoo koutek v káhirském parku Mezinárodní zahrada, upoutaly jeho pozornost zebry, lépe řečeno jejich vzhled. Kromě toho, že zvířata byla na zebru podezřele malá, měla také podivné černé šmouhy na tváři. Student se s jedním z dvojice podivných tvorů vyfotil a fotku umístil na Facebook.

Příspěvek se rychle rozšířil a chytla se ho i média. Podle veterináře, kterého kontaktovala jedna z místních televizí, zvíře na fotce zebra rozhodně není. Zebra má totiž černý čumák a pravidelné pruhy, které se rozhodně v horku nerozmazávají. Společně s dalšími kolegy se shodl, že zvíře na fotce je obarvený osel. 

Ačkoliv vše vypadá poměrně jasně, ředitel zoo jakékoliv klamání odmítl. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Nogoum FM trval na tom, že žádní obarvení oslíci v zoo nejsou.

Kupodivu to není zdaleka první případ, kdy nějaká zoo čelila obvinění ze „zvířecího podvodu“. Například zoologická zahrada v palestinském pásmu Gazy přemalovala dva osly na zebry. Důvodem byla nemožnost dovézt pravou zebru kvůli izraelské blokádě. V čínské zoo zase v provincii Che-nan zase vydávali tibetskou dogu za lva. Vůbec nejbizarnější podívanou si v na konci roku 2017 užili návštěvníci opět v Číně. Zoo v Kuang-si totiž umístila do výběhů místo živých nafukovací tučňáky.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!