Přes 120 kilometrů sjezdovek nabízí lyžařské středisko kousek za hranicemi

Francie, Polsko, Itálie, Slovensko, Švýcarsko a v neposlední řadě Rakousko. Tyto země mají mnoho společného. Zejména jsou to zimní sporty. A jelikož při pohledu z okna je jasné, že se sněhu letos už asi nedočkáme, vyrazili jsme pro vás obhlédnout situaci právě do jednoho ze zimních středisek, které leží nedaleko našich jižních hranic. Jedná se o areál Snow Space Salzburg.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Snow Space Salzburg

reklama

Stovky kilometrů širokých a upravených sjezdovek. Rodinná atmosféra, přátelský personál a dechberoucí výhledy - to všechno jsme našli v lyžařském středisku Snow Space Salzburg, které leží pouhých 70 kilometrů od Salzburgu. 

POZNÁVEJTE SVĚT S KAMKAM.EU

Vyrazili jsme ráno kolem osmé hodiny z Prahy a na místo jsme přijeli někdy po poledni. Cesta do Salzburgu trvala pět hodin a ujeli jsme přibližně 440 kilometrů. Ještě před cestou jsme ale přemýšleli, kde bude výhodnější natankovat. Zjistili jsme, že podle aktuálních cen se benzín i nafta vyplatí koupit v Rakousku.

Tabulka cen k 12.2.2020
Tabulka cen k 12.2.2020

Nezapomeňte, že se u našeho jižního souseda přísně kontroluje dodržování rychlosti. Při překročení povoleného limitu například v úseku chráněné krajinné oblasti, což poznáte díky označení IG-L, můžete zaplatit pokutu až 50 tisíc korun.

Na místě! 

Sjezdovky zde lemuje přes 60 moderních lanovek, 40 horských chat, skibarů a atrakcí pro děti. Modrých sjezdovek je zde přes 90 %, a proto je to pro rodiny ideální místo pro zimní dovolenou. K dispozici je například snowpark pro začátečníky Kidsrun Flachau, kde mohou děti projíždět přes překážky a nebo tubingovou dráhu.

Areál je složen ze tří středisek, a to St. Johann, Flachau a Wagrain. Celkem tak nabízí až 760 kilometrů sjezdovek. Každému navíc stačí pouze jeden skipas pro přejíždění mezi celým areálem.

Krásný výhled je při přejezdu lanovkou z Wagraimu do St. Johann. Dlouhá lanovka nabízí krásný výhled na zasněžené stejnojmenné město Wagraim. Jedná se o malebné turistické městečko, které se nachází v údolí obklopeném téměř ze všech stran vysokými horami. Jeho krásy se zde dají objevovat nejen v zimě, ale i v létě.

reklama

reklama