Přes 6 miliónů lidí na útěku. Hurikán Irma míří k Floridě

Amerika zažívá krušné období. Zatímco v Mexiku dnes drží národní smutek na počest 61 obětí nedávného zemětřesení, hurikán Irma, který v Karibiku zabil 24 lidí, postupuje směrem k Floridě. Tam už úřady preventivně evakuovaly přes 5,6 miliónů lidí.
Hurikán Irma zeslábl
Hurikán Irma zeslábl
youtube/American Blue Bird

reklama

Hurikán Irma nejprve zpustošil ostrovy ve východním Karibiku a zabil tam nejméně 24 lidí. Teď donutil opustit své domovy milióny lidí. Americké úřady totiž v reakci na jeho postup požádaly přes pět a půl miliónů obyvatel Floridy, aby stát opustili. Tam by měl podle předpokladů dorazit v neděli ráno.

 

 

V noci na dnešek se hurikán Irma přehnal také přes severní část Kuby. Některé oblasti se tam teď potýkají s výpadky proudu. Kubánské úřady preventivně evakuovaly přes milión lidí, včetně 10 000 turistů.

Zdálo by se, že Karibik se už nemá čeho obávat. Strach z hurikánu Irma, ale vystřídali obavy z blížícího se hurikánu Jose. Ten provází vítr o rychlosti 250 km/h a blíží se tak pátému stupni. Evakuován už byl ostrov Barbuda. 

 

 

V Mexiku mezitím drží národní smutek za 61 mrtvých, které si vyžádalo nedávné zemětřesení. Nejsilnější zemětřesení v zemi za sto let postihlo nejvíce chudé státy Chiapas a Oaxaca. Do postižených oblastí přitom míří tropická bouře Katia, která dorazila z Mexického zálivu. Očekává se, že přinese silné deště.

Autor ČTK, Jiří Kubeš

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!