Přestřelky na sociálních sítích: Babiš si postěžoval na odpadky v Praze, Zahradil kritizoval Petříčka kvůli zamořování ministerstva

Na začátku víkendu kritizoval premiér Andrej Babiš primátora Zdeňka Hřiba za to, že v Praze nevyváží řádně odpad a ke svému příspěvku připojil „fotodokumentaci“. Hřib vzápětí na svém facebookovém účtu premiérovi doporučil, aby využil mobilní aplikaci a společně pomohl zlepšit Prahu k lepšímu. Hádka se strhla i na twitterovém účtu Jana Zahradila, který obvinil ministra Tomáše Petříčka ze „zamořování" ministerstva zahraničí svými kamarády.
Sociální sítě
Sociální sítě
archiv a pixabay.com

reklama

Počasí o víkendu bylo v Praze poněkud dusné, na sociálních sítích bylo ale ještě mnohem dusněji. Premiér Andrej Babiš v pátek zveřejnil na svých oficiálních facebookových stránkách příspěvek s košem přetékajícím odpadky, který byl vyfocen na Malé Straně. K příspěvku poznamenal, že by měl primátor Zdeněk Hřib zařídit odvážení odpadků.

 

Fotka Andreje Babiše pochází z místa jen pár metrů vzdáleného od Karlova mostu. Mostecká ulice, na které byl koš vyfocen, patří k nejvytíženějším ulicím hlavního města, jelikož spojuje přímo Malostranské náměstí s Karlovým mostem. Během letní sezóny zde denně projdou tisíce turistů a udržení pořádku je tedy logicky náročné.

Zdeněk Hřib (Piráti) na svých stránkách zaspekuloval, zda to byl skutečně Babiš, kdo příspěvek zveřejnil a otázal se pana Prchala (Marek Prchal je Babišův marketér – pozn. red.), proč Hřibův komentář cenzuroval. Primátor Prahy Babišovi napříště doporučil, aby použil aplikaci „změňte to,“ prostřednictvím které může uživatel přiložit komentář a fotografii místa, kterou v Praze považuje za problematickou nebo by ji chtěl změnit. Hřib také dodal, že premiér nemusí „fňukat“ na Facebooku a zavolat primátorovi osobně, jelikož Hřib svoje číslo zveřejnil na webu.

 

 

Zahradil kritizoval Petříčka, do diskuze se vmísil i bývalý eurokomisař Telička

Mnohem ostřeji kritizoval svého oponenta europoslanec Jan Zahradil (ODS), který stávajícího ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD) obvinil ze „zamořování ministerstva zahraničních věcí stranickými kádry a svými kamarády“. Jako příklad potom uvedl jmenování neúspěšného kandidáta do evropského parlamentu Radka Hlaváčka na pozici politického náměstka. Hlaváček je podle Zahradila „eurofanatik“. Petříček si kromě Hlaváčka do funkce politického náměstka vybral také sociální demokratku Anitu Grmelovou, která působila na ambasádě v Londýně.

Ministr zahraničních věcí si to však nenechal líbit a vyčetl europoslanci Zahradilovi, že ODS je na evropské úrovni v izolaci. Zahradil se následně pustil do Petříčka znovu: „Nebuďte drzý, pane europoslanče, kolik že jste to měli v eurovolbách?“ narážel Zahradil na letošní volby do Evropského parlamentu, kdy sociální demokraté získali jen 3,95 procenta hlasů a neposlali tak ani jednoho ze svých kandidátů do Štrasburku a Bruselu.

Do diskuze se vložil i bývalý eurokomisař za hnutí ANO, nyní člen politického uskupení Hlas, Pavel Telička, který Zahradilovi nepřímo sdělil, že věci vidí příliš černobíle.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!