Přetahování rodičů o malého Tomáška: Syna chtějí matce vzít, protože mu prý vsugerovala nemoci

Případ sedmiletého Tomáška, o kterého se rodiče přetahují už déle než rok, se vyvíjí velmi nečekaně. Rodiče mají mít chlapce ve střídavé péči, ale Tomášek k otci chodit nechce. Hysterický pláč a strach syna navštěvovat otce, však dospělo k podání trestního oznámení na matku Tomáška. Ta má dítěti vsugerovávat nemoci. Pokud se podezření ukáže být pravdivým, mohla by matka o dítě přijít.
14. 11. 2017 ZPRÁVY: CHTĚJÍ JÍ VZÍT DÍTĚ ZA TO, ŽE MU PRÝ VSUGEROVALA NEMOCI
14. 11. 2017 ZPRÁVY: CHTĚJÍ JÍ VZÍT DÍTĚ ZA TO, ŽE MU PRÝ VSUGEROVALA NEMOCI

reklama

Münchhausenův syndrom neboli vsugerovávání diagnóz prostřednictvím syna. To je důvod, proč je na matku malého Tomáška podáno trestní oznámení. Sedmiletého chlapce by měli mít rodiče ve střídavé péči. Problém je v tom, že Tomášek odmítá chodit k otci.

Jeho záchvaty pláče, prosby, aby mohl zůstat s maminkou, nenechají chladným snad nikoho. Liší se však názory jak v případu dál postupovat. I přes neustálé hysterické scény a panickou hrůzu Tomáška si sociální pracovnice trvaly na svém a nutily matku, aby chlapec k otci docházel. Měly matce dokonce vyhrožovat, že pokud syna otci nedá, skončí dítě v ústavní péči. Otec se k celému případu nechce vůbec vyjadřovat.

Třináctiletý Matěj trpí leukémií. Čeká na vhodného dárce kostní dřeně

Třináctiletý Matěj trpí leukémií. Čeká na vhodného dárce kostní dřeně

Matka se velice bála o zdraví dítěte, které se neustále zhoršovalo. Zkoušela všechno možné, dokonce i asistované setkávání s otcem. Nic ale, zdá se, nepomohlo. Znalecké posudky se velmi liší. Zatímco někteří střídavou péči vůbec nedoporučují, jedni vidí zase problém v matce.

Dětská psycholožka pro FTV Prima uvedla, že je rozsudek vynucován drastickým způsobem, který hodnotí jako psychické týrání dítěte.

Jak bude případ pokračovat, se dozvíme v lednu příštího roku. Stále ale není jasné, zda matka o své dítě nepřijde. V případě, že se potvrdí zmíněný Münchhausenův syndrom- zjednodušeně řečeno, že si diagózy svého syna vymýšlí, mohla by to být ona, kdo dítě nakonec ztratí.

reklama

reklama