Prezident Miloš Zeman se léčí s poruchou výživy a narušenou funkcí svalů. Nemocnice zveřejnila zprávu z jeho posledního vyšetření

Podle informací Ústřední vojenské nemocnice zveřejněných na jejím webu se prezident Miloš Zeman v nemocnici léčil a po propuštění se stále léčí kvůli poruše výživy spočívající v úbytku hmotnosti a narušené funkci svalů, především dolních končetin. Za poslední dva roky zhubl dvacet kilogramů.
Miloš Zeman a Radek Vondráček
Miloš Zeman a Radek Vondráček
@vondraczech / Twitter

reklama

Miloš Zeman byl koncem minulého týdne hospitalizován. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka šlo o rekondiční pobyt v Ústřední vojenské nemocnici související s náročným programem 28. října. Podle nemocnice absolvoval prezident rehabilitační cvičení zaměřená na posílení pohybových stereotypů a byla mu aplikována intravenózní výživa.

Komplexní léčba na nácvik stereotypů chůze a stoje

Miloš Zeman ve středu při svém odchodu z Poslanecké sněmovny, kdy se vyjádřil k navrhovanému státnímu rozpočtu na příští rok, uvedl, že jeho ošetřující lékař z Ústřední vojenské nemocnice zveřejní jeho kompletní zdravotní dokumentaci. Nemocnice však později prezidentova slova korigovala, že ke zdravotnímu stavu prezidenta vydá vyjádření.

Miloš Zeman

Miloše Zemana čeká pobyt v nemocnici. Podle Ovčáčka nejde o nic akutního

Nemocnice na svém webu dnes informovala, že byla zahájena komplexní léčba zaměřená na nácvik stereotypů chůze a stoje, doplněná dalšími rehabilitačními procedurami. „Rovněž proběhla aplikace intenzifikované výživy, a to i nitrožilně. Jejím cílem je podpořit rekonstituci svalové hmoty a ovlivnit narušenou funkci nervových vláken na periferii dolních končetin.“

Nechutenství a úbytek váhy

Nemocnice po ukončení prezidentova rekondičního pobytu informovala, že pacient byl v neděli v dobré kondici a nepodstoupil žádný zákrok. Miloš Zeman včera novinářům při odchodu ze sněmovny uvedl, že jeho jediným problémem jsou bolavé nohy. Jak je známo, prezident v důsledku cukrovky trpí neuropatií dolních končetin a hůře slyší.

Ze zveřejněné lékařské zprávy vyplývá, že prezident za poslední dva roky zaznamenal úbytek váhy dvacet kilogramů a trpí nechutenstvím. Jeho organismus má rovněž sklony k nižšímu krevnímu tlaku.

reklama

reklama