Přežil masakr v Las Vegas, jeho život ukončil jiný vrah. Kalifornie identifikuje oběti z Thousand Oaks

Mezi oběťmi středečního útoku v Borderline Bar & Grill v Kalifornii je muž, který loni přežil masovou střelbu v Las Vegas, při níž zahynulo na 60 lidí. Teprve 27letý Telemachus Orfanos byl absolventem místní vysoké školy. „Je to ironie osudu. Přežil střelbu v Las Vegas, a nakonec byl zabit ve svém rodném městě," uvedl jeho otec.
Kalifornie zjišťuje identitu 12 obětí útoku v Thousand Oaks
Kalifornie zjišťuje identitu 12 obětí útoku v Thousand Oaks
AFP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Telemachus Orfanos zemřel spolu s jedenácti dalšími lidmi poté, co restauraci Borderline Bar & Grill severozápadně od Los Angeles přepadl v noci ze středy na čtvrtek 28letý Ian David Long, a začal střílet do davu lidí. Telemachus Orfanos přitom v loňském roce těsně unikl smrti při střelbě v Las Vegas. Tam vrah připravil o život celkem 58 lidí. 

Podle britské stanice BBC nebyl Orfanos jediný z hostů baru, kteří "nejhorší vražedný masakr v moderní historii USA" zažili loni na vlastní kůži. V Las Vegas byl totiž se skupinou svých kamarádů, s nimiž hodlal strávit také osudnou noc v Thousand Oaks. Bar se v posledních měsících podle BBC stal místem pro setkávání právě těch, kteří útok v Las Vegas na místě přežili. „Borderline Bar & Grill byl naší bezpečnou zónou," uvedl další z nich. „Jsme jako jedna velká rodina, která byla bolestivě zasažena již podruhé během jednoho roku."

„Můj syn byl tehdy v Las Vegas se spoustou svých přátel, ale vrátil se domů. Včera večer se nevrátil," řekla jeho matka pro ABC News. Veřejně vyzvala také k větší kontrole držitelů zbraní ve Spojených státech - vrah sice zbraň vlastnil údajně legálně, měl ji ale speciálně upravenou, což americké zákony nepřipouštějí. „Je zvlášť ironické, že po přežití nejhorší masové střelby v moderní historii se stal obětí podobného činu ve svém rodném městě," dodal Orfanosův otec pro Ventura County Star. 

Reklama
Reklama