Přežít 49 dní na moři? Indonéský mladík si prošel peklem, ale žije!

Kolik dní byste dokázali přežít sami na otevřeném moři? Den, dva, nebo týden? Devatenáctiletý indonéský mladík přežil neuvěřitelných 49 dní! A prošel si doslova peklem. Pil mořskou vodou, lovil ryby a propadal beznaději. „Pomýšlel jsem na sebevraždu,“ řekl vyčerpaný, ale šťastný hrdina. Zachránila ho až panamská loď.
Mladík přežil na moři 49 dní
Mladík přežil na moři 49 dní
Facebook/Kanthan

reklama

Celý svět obletěla zpráva o zázračném přežití devatenáctiletého teenagera Aldi Novela Adilanga z indonéského ostrova Sulawesi, se kterým se utrhnula speciální „rybářská chata“- takzvaný rompong.

Mladík byl na opuštěném moři neuvěřitelných 49 dní! Na moře ho vítr odnesl v polovině července a záchrany se mu dostalo až teď- na konci září. Jak hrdina popsal pro místní novináře, čas strávený na moři v naprosté samotě, byl děsivý. Musel pít mořskou vodu, kterou filtroval přes triko, aby minimalizoval obsah soli.

 

Lovil ryby a pokaždé, když zahlédl na obzoru loď, začal křičet a mávat kusem oblečení, aby si ho někdo všimnul. Zkoušel dokonce vysílat rádiový SOS signál, ale kvůli nedostatku baterek musel šetřit. Pomýšlel dokonce i na sebevraždu. „Přemýšlel jsem, že skočím do moře a ukončím to. Ale pak jsem si vzpomněl na své rodiče a začal se modlit,“ uvedl mladík.

Před vyplutím v prosinci 2012

Trosečník: 14 měsíců na moři ho změnilo k nepoznání. Přesvědčte se!

Tento příběh má naštěstí šťastný konec. I přesto, že prudký vítr odvál Aldiho i s rompongem 125 kilometrů od břehu, kde uvíznul na téměř padesát dní, nakonec rádiové signály, které chlapec vysílal, zachytila panamská loď.

 

Ta se pro mladíka vrátila a vzala ho s sebou do Japonska, kam měla namířeno. Po dvou dnech v rukou lékařů se mohl chlapec vrátit na rodný ostrov a znovu spatřit svou rodinu. Podle odborníků je hoch fyzicky v pořádku, horší to bude s jeho psychikou, která je po strašidelných dnech a nocích na moři, velmi pochroumaná.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!