Při vzletu upadlo letadlu kolo. Cestující to stihl natočit a okomentovat

Letadlu společnosti Air Canada Express při vzletu začalo hořet kolo a krátce potom i odpadlo. Během letu se tak musel letoun otočit a znovu přistát. Jeden z cestujících vše stihl natočit a okomentovat na sociálních sítích. Informuje o tom CNN.
Letiště
Letiště
foto pixabay

reklama

Cesta z kanadského letiště v Montrealu na letiště Bagotville nedopadla dobře. Celkem 49 pasažérů se na místo určení nedostalo. Na levém podvozku totiž při startu začalo hořet kolo, které následně upadlo.

Jeden z pasažérů moment velkou náhodou natočil a přidal video na svůj účet na Twitteru. „Právě jsem v letadle, kterému upadlo kolo. To ten rok 2020 pěkně začíná,“ napsal k příspěvku.

Podle CNN se pilotům podařilo s letadlem Dash 8-300 ve vzduchu otočit a vrátit se zpět na letiště Bagotville. Poškození nebylo při přistání nijak znatelné. Žádnému z cestujících se navíc nic nestalo.

„Zkušení piloti měli nad strojem stoprocentní kontrolu. Pro podobné případy jsou proškoleni a ví, jak se zachovat,“ uvedla tisková mluvčí Manon Stuartová společnosti Jazz Avation, která lety provozuje, pro CNN.  Dodala, že nyní bude následovat detailní kontrola, aby se zjistila příčina poruchy kola.

reklama

reklama