Přijde veterina, ukliďte mrtvoly!

Hodně ostré reakce vyvolala včerejší zpráva o údajně týraných zvířatech v zookoutku jedné základní školy. Vysvětlení po vedení školy bude chtít i primátor Hradce Králové. Nutno dodat, že po naší reportáži se podmínky v zookoutku začaly měnit.
7. 8. 2017 ZPRÁVY: V královéhradeckém zookoutku před návštěvou z veteriny uklidili
7. 8. 2017 ZPRÁVY: V královéhradeckém zookoutku před návštěvou z veteriny uklidili

reklama

Eliška Petříčková, sama velká milovnice zvířat, v sobě našla tu odvahu a natočila děsivé záběry, které můžete vidět v reportáži. Rozhodla se minulý týden jednat, když viděla uhynulá zvířata v kotcích a klecích, začervenou podestýlku se spoustou parazitů, podvyživená zvířata ve třicetistupňových vedrech. „Cítila jsem nesnesitelný smrad, ani se to nedalo popsat, křečci, kteří měli v domečku mrtvýho kamaráda, ušlapaná mláďata morčat.“ prozradila nám na kameru. 

Okamžitě po tom, co jsem se o situaci v zookoutku informovali, začalo se v něm najednou uklízet. To nám potvrdil i primátor Hradce Králové Zdeněk Fink: „Na základě reportáže se už něco odehrálo o víkendu, pokračuje se v práci.“

Následně jsme zavolali provozovatelce zookoutku Lucii Nečasové. Ta nebyla moc sdílná: „Určitě se uklízelo, to je asi tak jediný, co vám k tomu můžu říct."
 
Na vlastní oči jsme se ale přesvědčit nemohli, do školy nás opět odmítli vpustit. „Pokus o provedení kontroly byl proveden ihned první den po nahlášení, vámi. Ta osoba odpovědná, která se tam o ty zvířata stará, tak zareagovala, takže určité známky zlepšení tam již byly, žádné mrtvoly zvířat jsme tam nenašli.“ prozradil nám Aleš Hantsch, ředitel Krajské veterinární správy v Hradeci Králové.

Teď zní otázka, zda škola, která se takto zachovala ke svému zookoutku, má nárok na to, aby tam nějaký zookoutek ještě byl. To už ale musejí posoudit povolanější. 

reklama

reklama