Přijímačky na vojenskou školu v Sokolovně nejsou žádný med: Zvládly je jen dvě děti

Pobočka střední vojenské školy v Sokolově se v září otevře, otázkou zůstává, kdo do ní nastoupí- přijímací zkoušky udělaly jen dvě děti. Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) proto žádá ředitele zřizovatelské školy v Moravské Třebové o druhé kolo přijímaček.
ilustrační foto
ilustrační foto
Facebook/Hradní stráž

reklama

Ministerstvo obrany ČR v lednu tohoto roku rozhodlo, že přehodnotí svůj postoj ohledně otevření pobočky Vojenské střední školy Moravská Třebová v Sokolově, obor Elektrotechnika. Pobočka se otevře již po letních prázdninách, jak bylo uvedeno v tiskové zprávě Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Kdo do ní ale nastoupí? V prvním kole přijímacích zkoušek zvládly testy jen dvě děti. Výsledky zkoušek nenechaly chladnou ani ministryni obrany Karlu Šlechtovou (ANO), která na twitteru podotkla, že by měl Karlovarský kraj zabrat v přípravě žáků na přijímací zkoušky.

Účast při přijímacím řízením ale nebyla nikterak valná- přijímaček se zúčastnilo pouze 14 žáků, přičemž podmínkou pro otevření třídy je minimální počet 15.

Názory bez cenzury

Názory bez cenzury: Ovlivňují dezinformační weby výuku na středních školách?

Je pravda, že dostat se na střední vojenskou školu, není jen tak. Uchazeči musí kromě běžných testů zvládnout i ty fyzické.

Jestli však ředitel školy druhé kolo přijímacích zkoušek vyhlásí, je zatím ve hvězdách. Spekuluje se o tom, že druhé kolo se bude konat jen pro pobočku v Moravské Třebové, nikoliv pro Sokolov. Hejtmanka Karlovarského kraje Vildumetzová si je jistá, že kraj udělal maximum pro propagaci a zajištění výuky.

Vojenská škola v Sokolově by byla velkým přínosem pro kraj, ze kterého mladí lidé spíše odcházejí, než aby se vraceli. Armáda tam chce navíc zřídit nové výcvikové armádní středisko a mimo jiné také využívat letiště v Karlových Varech pro potřeby vzdušných sil.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!