PRIMA DOVOLENÁ: Chystáte se o víkendu vyjet na dovolenou? Připravte se na dopravní peklo

Pokud se o víkendu chystáte vyjet na svou dovolenou k moři, obrňte se trpělivostí. Experti totiž varují, že na středoevropských silnicích budou vznikat dlouhé zácpy. V sobotu totiž začínají prázdniny nejen v nejlidnatější německé spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku, ale i v části Nizozemska. To podle autoklubů Německa (ADAC) každoročně působí v prázdninové dopravě problémy.
Chystáte se o víkendu vyjet na dovolenou? Připravte se na dopravní peklo
Chystáte se o víkendu vyjet na dovolenou? Připravte se na dopravní peklo
Pixabay.com/Hans

reklama

Začátek prázdnin v nelidnatější německé spolkové zemi a v části Nizozemska je každoročně obdobím dopravních kolon. Ani v tomto roce tomu nebude podle autoklubů Německa (ADAC) a Rakouska (ÖAMTC) jinak.

„Kromě Bavorska a Bádenska-Württenberska jsou v Německu už zavřeny všechny školy a totéž platí pro sousední země. Dle zkušeností z loňského roku se dá očekávat zvýšený provoz na severojižních trasách směřující k moři,“ uvedl na svých webových stránkách český BESIP.

Kde natankujete nejlevněji?

PRIMA DOVOLENÁ: Nejdráže natankujete v Itálii a Řecku, nejlevněji naopak v Bulharsku

Německá dálnice A8 se na noc uzavírá

Podle ADACu bude velice komplikovaná cesta kolem velkých měst. Navíc čeští řidiči, kteří pojedou na dovolenou přes Bavorsko, by se měli obrnit trpělivostí hlavně na obchvatu Mnichova, dálnici A8 mezi Mnichovem a rakouským Salcburkem a na dálnici A9 mezi Mnichovem a Norimberkem, kde se budou tvořit kolony.

„Díky rozsáhlým rekonstrukčním pracím se od pondělí 9. července až pravděpodobně do 20. července bude od 21:00 do asi 5:00 hodin uzavírat část dálnice A8 mezi exity Traunstein a Bad Reichenhall na trase Salzburg a Mnichov,“ upřesnil BESIP.

V Rakousku zase upozorňuje především na kolony na tazích jižním směrem, jako je například  dálnice A13 vedoucí k Brennerskému průsmyku či A11 vedoucí ke Karavanskému tunelu. Ti, kteří se pak rozhodnou pro cestu přes Maďarsko, by se měli připravit na komplikace na dálnici z Maďarska do Záhřebu.

PRIMA DOVOLENÁ: Na cestách k moři autem

PRIMA DOVOLENÁ: Za co všechno vám hrozí v zahraničí pokuta?

„Na několika místech tam silničáři vyměňují starý asfaltový povrch za nový a řidiči tam projedou v jednom jízdním pruhu vedeném v protisměru. Pravidelně se tu v pátek večer a v sobotu tvoří kolony,“ upozornil BESIP s tím, že další oprava čeká na dovolenkáře na Krčki mostě, kde je snížená rychlost na 60 km/h.

Ve Slovinsku by si pak lidé měli dávat pozor na předpisy. Například při silniční kontrole nesmí nikdo bez vyzvání policisty vystoupit z automobilu. „ Dalším specifikem je, že vám hrozí pokuta za projetí na oranžovou a pokud předjíždíte, musí vaše vozidlo blikat směrovými světly po celou dobu předjíždění,“ uzavřel BESIP.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!