Případ, který zasáhl Česko: Míša je už rok nezvěstná

Včera to byl přesně rok, co se v databázi pohřešovaných lidí objevila tehdy 12letá Míša z Ústí nad Labem. Ani po roce není jasné, kde je a co se s ní vlastně stalo. Policisté předpokládají, že se stala obětí trestného činu. S tím se ale nedokáže stále smířit její rodina.
11. 01. 2017 KRIMI: MÍŠA UŽ JE ROK NEZVĚSTNÁ
11. 01. 2017 KRIMI: MÍŠA UŽ JE ROK NEZVĚSTNÁ

reklama

Když se Míša před rokem nevrátila domů, asi málokoho tehdy napadlo, že se z případu nejspíš stane policejní pomníček. Tedy případ, který policie nejspíš nevyřeší, pokud ji někdo nepřivede na stopu. Nebo jim nepomůže náhoda. A to se zatím nestalo.

„Případ byl odložen. V současné době se již nebudeme k němu vyjadřovat. Pohřešovaná nadále zůstává v databázi pohřešovaných osob,“ řekla k případu mluvčí Policie ČR za Ústecký kraj Veronika Hyšplerová.

Pojďme si připomenout, co se vlastně v osudný den, před rokem stalo. Míša měla odejít do školy. Tam už ale nedošla a nevrátila se ani domů. Na pár set metrech od domu ke škole jako by se propadla do země. Nikdo ji neviděl. A to i přesto, že jde o celkem rušnou ulici, po které chodí ráno do školy žáci základní školy i studenti střední a vysoké školy.

Zainab

Pákistánci zuří: Znásilnění a vražda osmileté dívky vyvolala vlnu pobouření po celé zemi

 „Za svoji praxi jsem se s takovým případem zatím nesetkal,“ říká kriminalista Martin Charvát.

Hledáním Míši se zabýval speciálně sestavený tým, který se, jak už to v těchto případech bývá, zaměřil hlavně na rodinu dívky. Několikrát vyslechl Míšinu matku a i jejího přítele Otakara S. Ten se jí měl dokonce údajně přiznat, že ho Míša sexuálně přitahovala. To, že by jí něco udělal, ale odmítal. Ani jeden výslech je ale k Míše bohužel nedovedl. Kriminalisté počítají s tím, že se stala obětí trestného činu a její tělo je někde na trase mezi Ústím nad Labem a Plzní, kam jezdil právě přítel její matky. Naznačili také, že právě on je pro ně v tuto chvíli jediným možným pachatelem. V jeho výpovědích totiž byly značné rozpory. Otakar S. už je ale bohužel mrtvý a tajemství, jestli Míše něco opravdu udělal, si vzal s sebou do hrobu. Míšina rodina s médii od začátku nekomunikuje. My jsme se pokusili zkontaktovat její babičku. S policejními závěry se smířit nechce a stále doufá.

„Já jenom věřím, že žije, jinak bych se zbláznila,“ říká Míšina babička.

Dokud se Míša nenajde, je stále naděje, i když minimální, že je někde živá. Možná se po roce najde někdo, kdo policii přivede na její stopu. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!