Případ neoprávněné exekuce má své pokračování

Příběh Drahomíra Groška, který skončil neoprávněně v exekuci, má další pokračování. Podaří se nám zbavit ho falešných obvinění?
Co Vás pálí: Neoprávněné exekuce - pokračování!

reklama

Uzavírala úvěrové smlouvy na lidi, kteří o tom vůbec netušili. Úvěrová poradkyně si takto napůjčovala stopadesát tisíc korun. Neoprávněně v exekuci je kvůli paní Heleně i Drahomír Grošek z Brna.Ta si na něj vzala půjčku šedesát tisíc korun. A jakoby toho bylo málo, potkala Drahomíra Groška, další rána. Z datové schránky se dozvěděl, že si na něj někdo vzal další úvěr. Tentokrát u společnosti Provident. "Já jsem si myslel že se mi to zdá, nebo nevím.Prostě byl jsem z toho na nervy, nevím jak to říct. Byl to šok," řekl nám Drahomír Grošek.

Co Vás pálí: Rozhovor v rámci neoprávněných exekucí
Co Vás pálí: Rozhovor v rámci neoprávněných exekucí

Další soudní rozhodnutí. Tentokrát měl pan Grošek zaplatit šestadvacet tisíc korun. Opět přesto, že si žádné peníze nepůjčil. Vidina, že se zbaví nálepky dlužníka, byla rázem v nedohlednu. "V první řadě jsem volal paní Heleně, jestli si na mě nevzala nějaký úvěr," vypráví pan Grošek.

Podezření se potvrdilo. Přiznala se, že půjčky si na jméno Drahomíra Groška brala ona i její dcera. Stačily jim údaje, které měla Helena z doby, kdy s panem Groškem pracovala. Pak už jen údaje vyplnila do úvěrové smlouvy společnosti Door financial, kde dělala úvěrovou poradkyni. Peníze ale vyplatila sama sobě. Podobné to bylo i v případě půjčky u Providentu. "My jsme dělaly obě u Dooru jedné společnosti s dcerou a ona dělala i ten Provident. No a ty smlouvy byly všechny doma," řekla paní Helena.

Co Vás pálí
Co Vás pálí

Pohledávku od Providentu odkoupila společnost Bohemia faktoring. Ta Drahomíra Groška zažalovala. Soud rozhodl o tom, že musí zaplatit. Potom, co jsme se ale do případu vložili, se karta obrátila. “Předložili jsme podpis pana, Groška porovnali jsme ho s tou smlouvou, zjistili je to pravděpodobně podvod a společnost konstruktivně vzala žalobu zpátky," řekl Petr Němec, advokát exekutormasmulu.cz.

Jestli se podařilo přesvědčit úvěrové společnosti, aby přestaly po nevinném člověku vymáhat peníze, které si nikdy nepůjčil, se dozvíte v dalším díle pořadu CO VÁS PÁLÍ. Pusťte si celou epizodu.

reklama

reklama