Případ pneumatik v Brněnské přehradě nejspíš zůstane bez trestu. Kriminalisté vadalství odložili

Tohle je jen těžko uvěřitelná kauza. Jak jsme vám na začátku roku říkali, někdo vysypal více než 2,5 tuny pneumatik do Brněnské přehrady. Kriminalisté teď případ vandalství odložili. Ani po čtvrt roce se jim pachatele nepodařilo dopadnout.
10. 5. 2018 ZPRÁVY: PŘÍPAD PNEUMATIK V BRNĚNSKÉ PŘEHRADĚ NEJSPÍŠ ZŮSTANE BEZ TRESTU
10. 5. 2018 ZPRÁVY: PŘÍPAD PNEUMATIK V BRNĚNSKÉ PŘEHRADĚ NEJSPÍŠ ZŮSTANE BEZ TRESTU

reklama

Na celou věc se přišlo v podstatě náhodou. V zimě klesla hladina Brněnské přehrady a jeden z rybářů tak narazil na dně na několik desítek pneumatik nejrůznějších velikostí, které navíc proud odplavoval dál. „Čas od času řešíme zakládání černých skládek v okolí vodní nádrže. Nicméně že by někdo založil skládku přímo ve vodní nádrži, tak s tím jsme se setkali poprvé,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Podle policistů musel mít v sobě neznámý pachatel pořádnou dávku drzosti, protože je velice pravděpodobné, že zastavil na mostě u Veverské Bítýšky a veškeré pneumatiky postupně z korby nákladního auta vysypal do vody. Pracovníci Povodí Moravy postupně z Brněnské přehrady vytáhli více než 200 pneumatik a práce jim zabrala několik dnů.

9. 5. 2018 ZPRÁVY: OBLÍBENÉ SALÁMY GOTHAJ V TESTU ÚPLNĚ PROPADLY

Oblíbený salám gothaj v testu úplně propadl. Z dvanácti vzorků prošel testem jediný

Policisté mohou případ znovu otevřít

Ten, kdo to udělal, se už nejspíš v tu dobu smál, protože mu bylo jasné, že policisté pachatele jen velice těžko dopadnou. „Brněnským kriminalistům se i přes prověřování několika poznatků od svědků nepodařilo dostat na stopu pachatelům, kteří mají tento čin na svědomí,“ upřesnil mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

„Dochází poměrně často k zakládání černých skládek, ne sice přímo v nádrži, ale v okolí vodní nádrže, takže bychom i touto formou se rádi obrátili nejen na obyvatele, ale i na turisty, aby nám podobné věci hlásili, abychom mohli přímo proti podobných pachatelům zasahovat,“ doplnil Chmelař. To, že policisté případ odložili, ale neznamená že půjde úplně k ledu. Pokud by totiž kriminalisté zjistili nějaké nové důležité informace vedoucí k pachateli, celou věc znovu otevřou. 

reklama

reklama